реклама партнерів:
Головна » 2019 » Березень » 2 » 2 березня. Вселенська батьківська субота
08:54
2 березня. Вселенська батьківська субота
2 березня. Вселенська батьківська субота Сьогодні Вселенська батьківська (м’ясопусна) субота. Церква цього дня згадує всіх спочилих православних християн у надії воскресіння й життя вічного. Традиція поминання померлих родичів була встановлена Церквою ще на початку першого тисячоліття. Загалом існує декілька поминальних субот, але лише дві з них – Вселенські: сьогоднішня (перед м’ясопустною неділею), та перед святом Трійці. На Вселенській батьківській суботі ми згадуємо тих, кого вже немає поряд із нами фізично. Ми поминаємо їх, бо любимо, а вони продовжують жити в нашій любові. Молячись за них, ми зустрічаємося з ними у Христі, бо в Нього немає ані живих, ані мертвих, адже Він Сам – Життя.

Католики цього дня вшановують святу Агнешку, яка, за народними повір’ям, випускає з мішка жайвора. А жайвір, у свою чергу, випускає з дзьоба весну. Жайвір в усіх слов’янських народів асоціювався з чистотою і весною; він – Божа птаха й сповідується Богові. За народною легендою, він разом із ластівкою виймав терня з вінка розіп’ятого Христа. Колись нинішній перший місяць весни називали не березнем, а марцем. А знаєте, хто така марцовка? Це щука, яка нереститься в березні; марцівки — березневі курчата, а марцовиця — мінлива березнева погода.

Іменинники сьогодні Федір, Михайло, Павло, Анна.

За матеріалами УкрінформКатегорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 434 | Теги: народний календар, прикмети, батьківська субота | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar