реклама партнерів:
Головна » 2019 » Серпень » 2 » 2 серпня. Святого пророка Іллі
08:43
2 серпня. Святого пророка Іллі
2 серпня. Святого пророка Іллі Сьогодні святого пророка Іллі. Пророк жив за 900 років до Різдва Христового. За життя він здійснив чимало чудес, тому, згідно з писанням, Ілля не помер, а був взятий на небо «вогняним вихором на колісниці з вогняними конями».

За давнім козацьким повір’ям, сонце – це колесо від колісниці святого Іллі, Чумацький шлях – дорога, по якій він їздить, а блискавка з’являється тоді, коли святий різко гальмує. Грім гримить – «святий Ілля по небу діжу котить», або «калачі везе».

З Іллею була пов’язана величезна кількість обрядодій, вірувань, міфологічних уявлень, календарних і господарських прикмет, заборон тощо. Одна з функцій Іллі – переслідування нечистої сили. Злі духи надзвичайно бояться цього святого і ховаються, де тільки можуть: по кутках, у воді, під стріхою, навіть у тваринах. Тому пускати цього дня в оселю тварин було не бажано. Іллю називали «Громовиком», «Громодолом», «Іллею немилостивим», «сердитим». На противагу «милостивому» святому Миколаю, Ілля був «строгим», «суворим» святим.

А ще на Іллю зазвичай завершувався купальський сезон. Буцімто кінь Іллі-пророка загубив срібну підкову, вона впала у води й вони стали холодними.

Іменинники сьогодні Ілля, Олександр, Георгій, Єфим, Іван, Костянтин, Петро, Сергій, Федір.

За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату"
Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 935 | Теги: прикмети, пророка Іллі, церковний календар | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar