реклама партнерів:
Головна » 2019 » Грудень » 3 » 3 грудня. Святителя Прокла, єпископа Константинопольсько
11:21
3 грудня. Святителя Прокла, єпископа Константинопольсько
3 грудня. Святителя Прокла, єпископа Константинопольсько Сьогодні святителя Прокла, єпископа Константинопольського, одного з учнів святителя Іоанна Златоуста. Саме за архієпископства Прокла в Православній церкві почали співати Трисвяте: «Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас», - православну молитву, яка входить нині до складу звичайного початку відправ і яку знає кожен вірянин.

На Прокла спостерігати за погодою: якщо напередодні випадав сніг – то 3 червня буде дощовим. Коли ж сніг падав саме цього дня, а сороки ховалися під стріху, то через тиждень мала бути справжня хурделиця.

А ще сьогодні день народження Григорія Савича Сковороди — українського філософа й учителя, котрий хоч і не канонізований український святий, але по суті ним є. Сковороду цілком можна уявити в лику блаженних. Тоді можна було б прийти до храму й помолитися перед іконою блаженного Григорія про дарування “разумєнія”... Втім, Григорій Савич, радше всього, й так стоїть перед престолом Божим — він те право заслужив своїм життям і не потребує наших “дозволів”. І йому байдуже, що за радянських часів його намагалися зобразити у вигляді такого собі пролетаря — борця за долю знедолених, замінивши Біблію на “Капітал”, а нині, так само, намагаються запхати в трафаретний образ чувачка-ґіпстера, аргументуючи це тим, що він, мовляв, любив токайське вино, якісний чай з лимоном і ще щось у такому дусі. Втім, Григорій Савич Сковорода був передовсім християнином! Найчастіше в його творах зустрічається Христос, Премудрість Божа і блаженство: “...Якби-то у нас... було так багато хороших людей, як хороших страв! Але цього можна лише бажати, мати ж — це інша справа. Істинно добра людина, тобто християнин, трапляється рідше від білої ворони”; “О, якби ми в ганебних справах були такими ж соромливими, боязкими, як часто ми буваємо боязкими і хибно соромливими в порядних вчинках!”; “Ти ще не блаженний, якщо поза собою шукаєш якихось благ”; “Платон сказав: “немає нічого приємнішого, ніж слухати істину”. Я додам: “немає нічого важчого, ніж слідувати за нею”; “Прохай у Бога не плотського життя, а світозарного серця”.

З іменинами вітайте Григорія, Георгія, Тетяну, Олексія, Олександра, Арсенія.

За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату"
Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 531 | Теги: церковні свята, Сковорода Григорій, прикмети | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
omForm">
avatar