реклама партнерів:
Головна » 2019 » Серпень » 3 » 3 серпня. Старозаповітного пророка Єзекиїла
06:42
3 серпня. Старозаповітного пророка Єзекиїла
3 серпня. Старозаповітного пророка Єзекиїла До кінця року залишається 150 днів, а в церковному календарі сьогодні старозаповітного пророка Єзекиїла.
Пророк Єзекиїл належить до числа чотирьох «великих пророків» (Ісайя, Єремія, Даниїл), і є автором однієї з пророчих книг Біблії — «Книги пророка Єзекиїла». Це надзвичайно цікава і видатна особистість. Він жив за часів першого єврейського вигнання, коли в 587 році до н.е. Юдейське царство було завойоване вавилонським царем Навуходоносором ІІ. Тоді більшість єврейського люду стало невільниками. Пророкувати він почав приблизно в 30 років. Тоді ж цілком добровільно взяв на себе ряд випробувань – понад рік ходив із чималою цеглиною, на якій було випалено ім’я Ізраїля, поголив голову, їв паляниці, виготовлені з коров’ячих кізяків тощо. Він рано став удівцем, тому в його будинку збиралися юдеї, які потребували підтримки й утіхи. Це стало прообразом синагоги. А ще цей пророк відомий своїми надзвичайно яскравими і містичними видіннями і пророцтвами. Настільки загадковими, сповненими екзотичних символів, що Талмуд заборонив їхнє публічне тлумачення. Крім того, вони передували пророцтвам Апокаліпсиса. Пророка Єзекиїла вшановують як у православ’ї, так і в католицизмі, а також у юдаїзмі.

У сиву давнину працювати цього дня годилося якщо й не мовчки, то небагатослівно, творячи про себе молитву. З народних прикмет найбільш відомі такі: якщо стерня, ламаючись, тріщить – на дощ. Ворон кряче зранку — на погану звістку.

З іменинами вітайте Онуфрія, Івана, Онисима, Петра, Романа.

За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату"
Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 1005 | Теги: прикмети, церковний календар | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
omForm">
avatar