реклама партнерів:
Головна » 2019 » Серпень » 5 » 5 серпня. Церква вшановує чудотворну Почаївську ікону Божої Матері
09:30
5 серпня. Церква вшановує чудотворну Почаївську ікону Божої Матері
5 серпня. Церква вшановує чудотворну Почаївську ікону Божої Матері Церква сьогодні вшановує чудотворну Почаївську ікону Божої Матері – одну зі знаних святинь не тільки на теренах України, але й всього християнського світу.
В 1597 році Почаївському монастирю її подарувала заможна вдова луцького земського судді Анна Гойська, що володіла Почаєвом у другій половині XVI століття. Образ Почаївської Божої Матері, яка вважається небесною покровителькою Волині, був дуже популярний по всій Україні. Її залюбки зображали на сімейних іконостасах від Полтавщини до Прикарпаття. Ікона не раз рятувала Почаївську лавру від усяких лих, а віряни й нині знають про її чудотворні властивості: до ікони Божої Матері Почаївської звертаються за зціленням від сліпоти, застарілих хвороб, а також моляться за звільнення з полону.

Також сьогодні згадуються мученики Трофим, Феофіл і з ними ще 13-ть мучеників. В народі цей день називали Трофимом-Безсонником, адже пора гаряча – не до сну. Потрібно було досить оперативно прибрати золоте збіжжя з полів-ланів у засіки та комори, бо «Як у серпні дбаєм, так зимою маєм», або: «Змарнуєш на жнивах хвилину – втратиш не одну зернину».

Зазвичай з Трохима-безсонника і до свята Успіння не шлюбилися і уникали інтимних стосунків, щоби не ризикувати благополуччям дітей.

Іменинники цього дня Трофим, Федір, Михайло, Андрій.

За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату"
Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 757 | Теги: прикмети, церковний календар | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar