реклама партнерів:
Головна » 2019 » Грудень » 7 » 7 грудня. Великомучениці Катерини, яку зазвичай називали просто Катериною
15:07
7 грудня. Великомучениці Катерини, яку зазвичай називали просто Катериною
7 грудня. Великомучениці Катерини, яку зазвичай називали просто Катериною Сьогодні в нас великомучениці Катерини, яку зазвичай називали просто Катериною. Іноді цей день називали і святом Дівочої долі, адже в Україні цю святу здавна вважали своєю святою покровителькою дівчата.

Святу Катерину шанували не тільки в нас, але й на всіх теренах, де жили слов’янські народи. Наприклад поляки казали: «Свята Катажина загубила ключі, а святий Андрій їх знайшов і запер скрипки» — тобто, час розваг закінчився – треба трішки й попостувати перед святим Різдвом… Також від Катерини поляки припиняли «переслідувати звіра» — закінчувався сезон полювань. Свята Катерина була і покровителькою вагітних жінок. Їй молилися під час важких пологів. У хорватському Примор’ї на Катерини збирали оливи й готували оливкову олію, яка вважалася надзвичайно цілющою. А в східній Фракії свята протистояла мишам. У Пловдивському краї (Болгарія) свята Катерина захищала малих дітей від віспи і від усілякого лихого ока. В цей день намагалися не працювати, щоб дім не почорнів і щоб ніхто не захворів і не помер. Жінки постували, щоби не втратити пам’ять. Доброю прикметою було цього дня зустріти жінку в чомусь червоному: чи то в хустці, чи то в спідниці, рукавичках, чобітках тощо.

Традиційно з приходом Катерини сподівались на похолодання. Тому й казали: «Як Катерина по воді, то Різдво по льоді», «На святу Катерину – ховайся під перину». Якщо на Катерини йшов лапатий сніг, то казали, що «свята Катерина перину на небі вибиває».

З іменинами вітайте Катерину, Євгена, Михайла, Олександра, Олексія.

За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату"
Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 331 | Теги: Катерини, прикмети, церковні свята | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar