реклама партнерів:
Головна » 2019 » Серпень » 7 » 7 серпня. Від Анни починалися холодні досвітки...
09:29
7 серпня. Від Анни починалися холодні досвітки...
7 серпня. Від Анни починалися холодні досвітки... Серпневі дні у шоломах стогів / З шаблями блискавок та музикою зливи, / А серпень так прогуркотів, / Як ніч купальську біле сниво. / В густім смереччі квапиться туман / Та на путі йому стіна зелена. / Поблідле сонце їй за талісман, / І пахнуть гори і трава сушена”.
Таким бачить серпень зі свого рідного і химерного Закарпаття Петро Мідянка — чи не найгерметичніший з усіх нинішніх українських поетів. А в нас нині вже успіння праведної Анни, матері Пресвятої Богородиці. Дехто називає її Богопраматір’ю. Існує й «зимова» Ганна – 22 грудня. У серпні від спеки міліли річки і криниці, гуртувалися до вирію птахи. Саме від Анни починалися холодні досвітки. За цим днем у давнину завбачували зиму. Яка погода до обіду, така й зима до грудня, а яка по обіді – така після грудня. Якщо ранок холодний, то й зима буде сувора. Йде дощ – часто випадатимуть сніги. А ще на Ганни колись починали копати ранню картоплю.

Католики відзначають сьогодні Якова – апостола, одного з 12 найближчих учнів Ісуса Христа. У поляків, так само як і в українців, була прикмета: «Який Якуб до полудня, така зима до грудня, який Якуб після полудня – така й зима після грудня».

Іменинники сьогодні Анна, Олександр.

За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату"
Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 1006 | Теги: церковний календар, Анни, серпень | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar