реклама партнерів:
Головна » 2019 » Серпень » 8 » 8 серпня. Міжнародний день кішок
08:16
8 серпня. Міжнародний день кішок
8 серпня. Міжнародний день кішок Сьогодні міжнародний день кішок, який відзначається з ініціативи міжнародного фонду Animal Welfare.
Щоправда, в багатьох країнах світу існують власні усталені “котячі” дні. Про кішок, як власне і про собак, можна говорити і писати нескінченно. Відомо, що кішки були священними тваринами в Стародавньому Єгипті. За вбивство кішки страчували — згодовували крокодилам. Натомість у Європі котів цінували мало і до них було суто утилітарне ставлення — їх цінували передовсім як мисливців на щурів і мишей. Археологічні розкопки засвідчують, що коти були на Заході рідкісними тваринами аж до ХІ століття, і лише з ХVІІІ століття вони набули статусу тварин-компаньйонів, заслуживши право сибаритсвувати в людській оселі. До речі, тоді ж перестали вважати, що кіт вхожий у пекло. Нині 80% мешканців планети тримають удома кішок, а в деяких країнах ці тварини охороняються законом. Варто зауважити, що українці особливого пієтету до кішок не мали. Собака мав стерегти домівку, кіт — ловити мишей. Приказок про котів існувало чимало: “Любить як кіт сметану”, “Допався як кіт до сала”, “Жиє як пес з котом”, “Заспав сі як кіт”, “Працює як кіт на печі”, “Біга як кіт загорений”, “Як кіт наплакав”, “Пишається як кіт на глині”, “Як коти полизали” тощо.

Церква ж цього дня вшановує священномученика Єрмолая. Колись у давнину до Єрмолая прагнули завершити жнива – «прийшов Єрмолай – хліб прибирай». З Єрмолая також починали зривати ранні сорти яблук, але ще не їли їх, особливо жінки, в котрих померли діти. Чекали до яблуневого Спаса.

З іменинами вітайте Моїсея і Сергія.

За матеріалами УкрінформКатегорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 716 | Теги: прикмети, кішки, церковний календар | Рейтинг: 0.0/0

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar