реклама партнерів:
Головна » 2019 » Березень » 26 » Будинок епохи архітектора Петра Букловського
10:17
Будинок епохи архітектора Петра Букловського
Будинок епохи архітектора Петра Букловського Коріння будівлі, яка сьогодні є предметом оповіді, сягає першої половини 1950-х років.
То була епоха архітектора Петра Букловського; ним була спроектована двоповерхова забудова кварталів вздовж вулиць Коцюбинського та тодішньої Комуністичної, йому, без сумніву, належить й проект будиночка на тодішній вулиці Попудренка, а нині — проспекті Перемоги, 113.
Зараз вже важко сказати, з якою саме метою тоді зводилася ця будівля: можливо, вона була першою ластівкою нової забудови, яка мала перетворити Іванів хутір та просілок до площі П'яти Кутів у щось схоже на ”хутір Букловського“ (саме так назвали чернігівці вулицю Коцюбинського, забудовану архітектором, за що Букловському довелося вислухати багато наганяїв), проте справа далі так і не пішла, а можливо, що споруда зводилася для автостанції, але з часом потреба в ній відпала... Що б там не було, та використати вже зведену будівлю було необхідно, тож туди помістили організації технічного профілю, однією з них, як зазначається, була ремонтна майстерня для електричних двигунів. Кажуть, що певний час будинок мав стосунок навіть до відання «Облсвітла». Останні десятиліття будівля слугувала поштовим відділенням та опорним пунктом міліції. Але...
Як виявилося, будинок не було розраховано на інтенсивне й довге використання. Проблеми розпочалися давно, та особливо наочними стали саме зараз: у будівлі немає підвального поверху, тож за рахунок цього вона має надзвичайно спрощений фундамент, фактично — він майже відсутній. До такого висновку прийшов архітектор Х. Соруш, оглянувши будівлю. Тоді на цій ділянці планувалося звести багатоповерховий будинок, а маленький будиночок використати в якості бар'єру курдонера — внутрішнього дворика — від вулиці: перетворити фасадні вікна на проїжджі арки. Проте, архітектор наголошував, що такий варіант можливий лише при підсиленні фундаменту, інакше споруда впаде щойно розпочнуться роботи із прорізання арок.
З того часу пройшло кілька років, наскрізні тріщини вкрили фасад... Уже мало надії, що план перетворення будинку буде реалізовано, проте, як кажуть, поживемо — побачимо. Хто зна, можливо й вийде зберегти цікавий зразок сталіанс, нехай і як складову чогось нового, та все ж.

Джерело: Олександр Чернігівський

Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 543 | Теги: старий Чернігів, будинок, Петро Букловський | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar