реклама партнерів:
Головна » 2017 » Лютий » 8 » Цей день в історії: чернігівець генерал-хорунжий армії УНР Аркадій Валійський
19:05
Цей день в історії: чернігівець генерал-хорунжий армії УНР Аркадій Валійський
Цей день в історії: чернігівець генерал-хорунжий армії УНР Аркадій Валійський 1894, 8 лютого – в Чернігові народився Аркадій Валійський, генерал-хорунжий Армії УНР.
Закінчив чернігівську гімназію. На фронтах Першої світової війни отримав офіцерський чин поручника.

В 1917-му перейшов із своїм підрозділом на бік УНР. Відзначився в боях із більшовиками – під Житомиром, у складі Волинської групи Армії УНР. На чолі курсантського куреня брав участь у радянсько-польській війні 1920-1921 років.

Після поразки Визвольних змагань був інтернований до Польші. Пішов на контрактну службу у Військо Польське, дослужився до звання майора польської армії.

У вересні 1939-го в складі частин Війська Польського обороняв Варшаву від німців, пораненим потрапив у полон. Після звільнення співпрацював з Головним отаманом Армії УНР Андрієм Лівицьким і військовим міністром Володимиром Сальським. З березня 1945-го – керівник штабу Української Національної армії Павла Шандрука.

У 1951-му емігрував до США. Опікувався ветеранськими організаціями у Військовому міністерстві УНР в екзилі.

Помер 16 вересня 1976-го в Нью-Йорку (США), похований на українському православному цвинтарі в Баунд-Бруку, штат Нью-Джерсі.

Сергій ГОРОБЕЦЬ, Український інститут національної пам’ятіКатегорія: СОЦІУМ | Переглядів: 700 | Теги: день в істоірї України, Аркадій Валійський | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar