реклама партнерів:
Головна » 2017 » Лютий » 7 » «Чернігів стародавній» презентує виставку археологічних досліджень «Миттєвості минулого»
20:11
«Чернігів стародавній» презентує виставку археологічних досліджень «Миттєвості минулого»
«Чернігів стародавній» презентує виставку археологічних досліджень «Миттєвості минулого» 8 лютого об 11.00 у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, на Валу) відбудеться відкриття виставки археологічних досліджень «Миттєвості минулого».

Кожна річ має свою власну історію. Як вона була створена, де була, кому вона належала і як загинула. Кожен зі знайдених предметів колись мав власника і пройшов з ним його долю, ставши німим свідком багатьох історичних подій. Цегла, що має відбитки руки невідомого майстра, це все, що зосталось від цілого життя. Чи фрески фрагмент, що сяяв малюнком у храмі. І замок, який вірно служив, поки не загинув будинок. Всі ці речі є хронікою безлічі подій, що застигли в своїй останній миті. Проте, дістаючи з шарів землі ці крихти епох, ми знову повертаємо до життя давно забуті миттєвості. І так час стає єдиним і все отримує свій сенс...
На виставці «Миттєвості минулого» представлені артефакти та фотоматеріали археологічних експедицій, які досліджували пам’ятки, що входять до складу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», за 50 років його діяльності. Експонати представлені будівельними матеріалами різних часів, предметами побуту та особистого благочестя.
Історія досліджень цих пам’яток варта окремого слова. Наприклад, Спасо-Преображенський собор ХІ ст. досліджувався у 1991 р. Руденком В.Я. та у 2012-2014 рр. Черненко О.Є.
Значна територія і монументальні споруди Єлецького монастиря були досліджені у 80-х та 90-х рр. ХХ ст. Шекуном О.В., Ігнатенком І.М., Гребенем П.М. І вже на початку ХХІ ст. — Руденком В.Я., Новик Т.Г. та Черненко О.Є. Крім монументальних споруд на території монастиря виявлені залишки оборонних та житлових споруд давньоруського часу.
Вже тривалий час, з середини 80-х рр. ХХ ст., досліджуються Троїцько-Іллінський монастир та Антонієві печери під керівництвом Руденка В.Я. За цей період тут виявлено печерний храм-усипальницю, ряд підземних споруд різного призначення, залишки наземної житлової забудови давньоруського та пізньосередньовічного часу. Відкрито приміщення, у якому деякий час, з другої половини XVII ст., була розташована друкарня Троїцько-Іллінського монастиря, а також виробничий комплекс ХІІ ст. — печі для випалювання плінфи.
Так врешті-решт створюється історія. День за днем, експедиція за експедицією. Коли в життя дослідників вплітаються миттєвості минулих епох і знову оживають у спогадах людей та у вітринах музею...

Тетяна Новик, старший науковий співробітник Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 823 | Теги: археологи, виставка, Чернігів стародавній | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar