реклама партнерів:
Головна » 2024 » Січень » 29 » Чернігівщина вшанувала Героїв Крут
16:01
Чернігівщина вшанувала Героїв Крут
Чернігівщина вшанувала Героїв Крут Бій під Крутами у січні 1918 року став символом патріотизму і жертовності молодого покоління у боротьбі за Українську державу.
«...чим вищий п’єдестал побудуємо для тих, що стали символом наших визвольних змагань, тим далі падатиме роз’яснююче світло від цього символу — тим ширші маси будуть бачити яскравий дороговказ для свого життя і для своєї боротьби. І тому в мільйони рупорів мусимо кричати про наших героїв і на найвищих висотах різьбити їх імена і чини, щоб у найдальших закутинах наших земель усім було видно незабутні постаті у весь їх величний зріст», — писала відома поетеса і діячка ОУН Олена ТЕЛІГА.
Сьогодні, 29 січня 2024 року, чернігівці вшановували Героїв Крут на місці легендарного бою, біля села Пам’ятне в Борзнянському районі. Тут, на території меморіального комплексу, зібралися представники органів влади, громадськості і військового керівництва. Після загальнонаціональної хвилини мовчання та покладання квітів до монумента, літію в пам’ять про загиблих воїнів за рідну землю відправив керуючий Чернігівською єпархією Православної церкви України єпископ Чернігівський і Ніжинський АНТОНІЙ.
Громадськість була, зокрема, представлена активістами Народного Руху України з Чернігова, Крут та Ічні.
Як і 106 років тому ворог з Півночі намагається знищити українську народ, зруйнувати Українську державу. У 1918 році бій під Крутами став успішною оборонною операцією. Російського агресора було зупинено на кілька днів. Це дало змогу представникам Української Народної Республіки підписати Брестський мирний договір із Німеччиною, Австро-Угорщиною, Туреччиною та Болгарією. Таким чином було визнано самостійність УНР, як суб’єкта міжнародних відносин.
Нині той самий окупант, триває широкомасштабна війна. Україна мужньо обороняється, але головне завдання — це звільнення всієї території держави, у тому числі Криму, від російських військ.
Пам’ятаймо подвиг Героїв Крут! Захищаймо Україну і перемагаймо!

Довідка
Будівництво Меморіального комплексу «Пам’яті героїв Крут» розпочалось у 1990 році за ініціативи громадськості, зокрема Народного Руху України.
З 2010 року музей став філією Національного військово-історичного музею України. На початках його директором був Валерій САРАНА, борець незалежність України у ХХ столітті, почесний громадянин міста Чернігова, перший голова Чернігівської крайової організації Руху.
Автор меморіалу: Анатолій ГАЙДАМАКА, народний художник України, лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України.

Прес-служба Чернігівської обласної організації Народного Руху України.Категорія: ПОДІЇ | Переглядів: 2092 | Теги: Чернігівщина, НРУ, вшанування, крути | Рейтинг: 5.0/1
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar