Головна » 2022»Жовтень»22 » Чернігівщина звільняється від символіки російського імперіалізму
18:29
Чернігівщина звільняється від символіки російського імперіалізму
21 жовтня 2022 року в Чернігові на засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Департаменті культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної військової адміністрації ухвалили рішення рекомендувати затвердити «Перелік пам’яток історії та монументального мистецтва місцевого значення Чернігівської області, які не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України (зняття з обліку)», в якому 158 назв.
Члени Консультативної ради розглянули інформацію про 159 пам’яток історії та монументального мистецтва місцевого значення, які було запропоновано зняти з обліку відповідно Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», реалізації політики подолання антиукраїнського впливу російських цивілізаційних міфів, російської імперської та радянської тоталітарної спадщини у публічному просторі населених пунктів України. Під час засідання після обговорення з цього переліку вилучили два і додали один об’єкт. До цього кілька місяців фахівці Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОВА разом із співробітниками Північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті, місцевими експертами формували цей список. «Не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України пам’ятки історії та монументального мистецтва місцевого значення відповідно державній політиці очищення публічного простору від символів російської імперськості та комуністичного тоталітарного режиму. Водночас ми змушені були подавати на зняття з обліку і ті пам’ятки, які вже просто не існують. Вони зруйновані, повністю перебудовані тощо. Важливо, що серед імперських маркерів російського панування, який подали на зняття, є і пам’ятний знак «Танк». Він являє собою танк Т-34, встановлений на високому бетонному постаменті, символізує перемогу комуністичного тоталітарного режиму, відновлення його влади в Чернігові й Чернігівщині після вигнання у вересні 1943 року з цієї території влади нацистського тоталітарного режиму», — пояснив Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті в області, член Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини. Наступні кроки процедури: цей перелік затверджується відповідним рішенням Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОВА, а далі — Міністерства культури та інформаційної політики України.
Сергій Горобець, Український інститут національної пам’яті
Фото з сайту Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної військової адміністрації