реклама партнерів:
Головна » 2018 » Грудень » 23 » Декомунізують Чернігівський залізничний вокзал, коментар представника Інституту національної пам’яті
16:14
Декомунізують Чернігівський залізничний вокзал, коментар представника Інституту національної пам’яті
Декомунізують Чернігівський залізничний вокзал, коментар представника Інституту національної пам’яті 22 грудня 2018 року ми дізналися з допису та фото на сторінці фейсбуку чернігівця Олександра Тимошенка про початок прибирання комуністичної символіки на вокзалі. За роз’ясненням кореспондент «Чернігівського формату» звернувся до представника Українського інституту національної пам’яті Сергія Бутка.

Кореспондент «Чернігівського формату»: «Пане Сергію, чому тільки зараз почали ліквідувати комуністичну символіку з фасаду Чернігівського залізничного вокзалу. І загалом, наскільки це актуально?».

Сергій Бутко: «Добра новина. Відповідно до вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» комуністична символіка має бути прибрана. До залізниці ця вимога надходила з 2015-го і до цього року включно. Двічі були листи від Чернігівської облдержадміністрації, були публікації в ЗМІ, я сам про це писав. Зверталася також і громадськість, останній лист у цьому році щодо ганебної ситуації був від Олександра Ясенчука, керівника Відокремленого підрозділу ГО «Всеукраїнська організація Самооборони Майдану».
Український інститут національної пам’яті звернувся до керівництва ПАТ «Укрзалізниця» з вимогою виконати закон. Отже, почалося виконання вимог закону. Сподіваємося, що комуністичні символи не просто приберуть з фасаду будинку вокзалу, а також зроблять це естетично, щоб був добрий вигляд.
Актуальність демонтажу з того часу ще більше зросла. Чернігівщина – прикордонна область з Російською Федерацією – державою-агресором. Відповідно Чернігівський залізничний вокзал – північні ворота держави Україна. Нагадаю, що на п’ятому році гібридної війни Російська Федерація вперше відкрито, не маскуючись здійснила напад на кораблі ВМС України своїми збройними силами – акт збройної агресії. Україні прийшлося ввести воєнний стан у прикордонних областях і нашій теж. Російський агресор дуже чутливо реагує на символіку українську чи радянську. Її відсутність або наявність наочно демонструє настрої суспільства, держави, здатність захистити державний суверенітет і територіальну цілісність нашої країни».

Кореспондент «Чернігівського формату»: «А як Ви ставитеся до таких оцінок події на одному із сайтів як «Сдохните, бандеротвари!» (ми даємо цей коментар без перекладу, як він був написаний)?».

Сергій Бутко: «Такі емоційні зриви гріють серце. Коли крім безсилої люті відсутня здатність казати щось розумне та якісь аргументи. Хоч які аргументи можна тут дати крім брехні? І чому автор цього допису-лайкі згадав одного з визначних діячів боротьби за незалежність України Степана Бандеру? Можна було назвати Максима Загривного, нашого земляка з селища Михайло-Коцюбинське (тоді село Козел), який своєю поезією виховував покоління Бандери. Отже, це писала людина: жертва або активний носій підривної російської пропаганди. Водночас маємо пам’ятати, що існує п’ята колона російського агресора і в нашому місті. Будемо пильні в час війни!».

«Чернігівський формат».Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 343 | Теги: вокзал, декомунізація, Сергій Бутко, Чернігів | Рейтинг: 5.0/1
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar