реклама партнерів:
Головна » 2017 » February » 17 » Депутати підтримали проект обласної програми з онкології
20:36
Депутати підтримали проект обласної програми з онкології
Депутати підтримали проект обласної програми з онкології Розширене засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО відбулося 16 лютого. Серед низки завдань - питання про стан надання онкологічної допомоги населенню області та шляхи її покращання.
Як зазначив начальник Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА Петро Гармаш, злоякісні новоутворення, які займають друге місце після серцево-судинних захворювань серед причин смертності та інвалідності, найбільш небезпечні для здоров'я людини. Щороку в області діагностується близько 4 тисяч нових випадків захворювань, у їхній структурі - рак шкіри, молочної залози, трахеї, бронхів, легенів тощо. На даний час на обліку перебуває 26 653 онкохворих, серед них - 132 дітей віком до 17 років. Щороку в області від онкологічних захворювань помирає більше 2-х тисяч осіб. Цей показник вищий середнього по Україні.
Начальник управління охорони здоров'я облдержадміністрації відмітив низький рівень діагностики злоякісних новоутворень на ранніх стадіях, зокрема трахеї, бронхів, легенів.
За словами Петра Гармаша, Чернігівський обласний онкологічний диспансер - провідний заклад, що надає висококваліфіковану спеціалізовану онкологічну допомогу населенню області. Потужність диспансеру – 340 ліжок (240 онкологічних, 60 радіологічних, 40 гематологічних), поліклінічне відділення фактично забезпечує 420 відвідувань у зміну. У Ніжинській ЦМЛ функціонує онкологічне відділення на 30 ліжок, у Прилуцькій ЦМЛ - 20 онкологічних ліжок, в обласній дитячій лікарні – 7 онколіжок.
Торік проведено реформування відділень та оновлення матеріально-технічної бази диспансеру.
Впродовж 2016 року придбано ендоскопічної, мамографічної, іншої медичної апаратури та обладнання на загальну суму 5 627 тис.грн, серед них коштом :
• спеціального фонду – 1355,9 тис.грн;
• надходжень від клінічних досліджень та оренди – 389,3 тис.грн;
• благодійних внесків – 103,3 тис.грн;
• бюджету (спеціальний фонд) – 3 778,5 тис.грн.
Втім існує нагальна потреба у придбанні лінійного прискорювача, проведенні оновлення ендоскопічної та ультразвукової апаратури.
Під час презентації проекту обласної Програми боротьби з онкологічними захворюваннями на 2017-2021 роки головний лікар онкологічного диспансеру Валерій Зуб акцентував увагу на тому, що останнім часом медичний заклад зробив потужні кроки щодо подолання страшного захворювання. Сьогодні в онкодиспансері проводяться органозберігаючі операції при раку нирки, торакальні операції, лапароскопічні та ортопедичні оперативні втручання, евісцірації малої миски тощо. Запроваджено у практику дослідження онкомаркерів, імуногістохімічних досліджень, генотипування. Диспансер співпрацює з Гомельським обласним клінічним онкологічним диспансером республіки Білорусь, онкоцентром Польщі, кафедрами хурургії НМАПО та ХМАПО.
Головний онколог також наголосив, що основною проблемою онкологічної служби є низький рівень діагностики злоякісних новоутворень на ранніх стадіях, яка напряму залежить від покращання стану оснащення закладу сучасною медичною апаратурою, підвищення рівня знань з онкології лікарів та середніх медичних працівників первинного прийому, а також обізнаності населення з питань профілактики і ранньої діагностики злоякісних новоутворень.
Під час виступу головний лікар онкодиспансеру Валерій Зуб звернув увагу на необхідність побудувати корпус для лінійного прискорювача. Крім того потребує капітального ремонту відділення променевої терапії, поліклініка та одноповерхова будівля господарського корпусу для переобладнання її під центр психологічної допомоги онкохворим.
Втім сам на сам колективу не сили впоратися з таким суттєвим фінансовим навантаженням, зазначив лікар. Отже є нагальна потреба не тільки державної підтримки, а й на місцевому рівні, за що Валерій Зуб подякував депутатам обласної ради, котрі постійно опікуються проблемами лікування онкологічних хворих.
За результатами розгляду питань порядку денного депутати підтримали проект обласної Програми та винесли її на розгляд восьмої сесії обласної ради.
Окремим акцентом зустрічі стала фотовиставка, що організована медиками онкологічного диспансеру в холі (1 поверх) і наочно продемонструвала роботу онкологічної ланки системи охорони здоров'я області.

Категорія: Медицина | Переглядів: 697 | Теги: Чернігів, онкологічний диспансер | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar