реклама партнерів:
Головна » 2019 » Серпень » 12 » «Гетьманська столиця» запросила на святкування
18:19
«Гетьманська столиця» запросила на святкування
«Гетьманська столиця» запросила на святкування 23 серпня 2019 року о 19:00 у м. Батурин біля палацу Кирила Розумовського відбудеться святковий концерт «Viva Батурин» за участю зірок української музичної сцени Христини Соловій, гуртів «Антитіла» та «Ot Vinta». Ведучий – Сергій Притула. Вхід – вільний!

Захід присвячений подвійному ювілею — 350-річчю утвердження в Батурині гетьманської столиці та 10-річчю відкриття палацу Кирила Розумовського для туристів після реставрації.

Представники ЗМІ переконалися, що палац Розумовського — унікальна пам’ятка, адже це єдина збережена й повністю відновлена резиденція українського гетьмана на території нашої держави. В ході екскурсії та під час спілкування працівники заповідника наголошували, що особливо активно НІКЗ «Гетьманська столиця» розвивався під час президентства Віктора Ющенка. Саме Віктору Андрійовичу належала ініціатива відновити занедбаний і напівзруйнований палац останнього гетьмана Кирила Розумовського. Це вже була сьома в історії палацу реставрація, що, нарешті, завершилася успіхом! Ремонтні роботи тривали близько двох років, і 22 серпня 2009 р. – 10 років тому — відроджений палац відкрив двері для гостей і туристів. Нині щороку його відвідують 40000-50000 екскурсантів з різних куточків України та світу.

Під час прес-конференції в Мазепинській залі палацу генеральна директорка заповідника «Гетьманська столиця» Наталія Реброва повідомила, що за 10 років діяльності палац Розумовського перетворився на культурно-мистецький осередок. Нині у його стінах відбуваються зустрічі с високопосадовими особами («Президент Зеленський у нас ще не був, але ми на нього чекаємо й щиро запрошуємо» — зазначила пані Реброва), проходять презентації наукових видання, відкриваються виставки робіт українських митців. Уже три роки поспіль палац гостинно приймає юних учасників конкурсу «Розум-fest», а з 2012 року тут проводиться Обласний музичний фестиваль-конкурс молодих виконавців ім. А. К. Розумовського.

Наразі ведеться активна робота зі створення воскових скульптур очільників козацької держави. На території Цитаделі в гетьманському будинку представлено 7 фігур гетьманів, але на цей момент готово вже 12 фігур (п’ятеро чекають свого зіркового часу, вони будуть експонуватися на третьому поверсі палацу, де зараз розташовується адміністрація). А загалом у Батурині можна буде побачити 16 скульптур українських гетьманів.

Триває відновлення флігелів палацу, роботи виконані майже на 70 відсотків, але зараз цей процес, на жаль, призупинений. У перспективі в цих спорудах планують розмістити адміністративні служби, бібліотечний фонд, виставкову залу та обладнати майстерню для проведення реставраційних робіт. Крім того, частину одного з флігерів обладнати під готельні номери.

Журналісти поцікавилися, наскільки готовий Батурин до прийому великої кількості відвідувачів. Разом з представниками готельно-ресторанного бізнесу Наталя Борисівна проаналізувала стан туристичної інфраструктури й зауважила, що місто газифіковане, водогін оновлений, асфальтне покриття знаходиться у прекрасному стані, на вулицях є вказівники, що задають напрям до туристичних об’єктів. Отже, на туристів тут чекають. Готелі Батурина на цей момент можуть одночасно розмістити близько 230 гостей.

Спираючись на досвід минулого року, коли концерт «Ренесанс незалежності» за участю гурту «Тартак», Руслани, Тоні Матвієнко та інших українських зірок зібрав на подвір’ї палацу близько 10000 глядачів, пані Реброва запевнила, що і цьогоріч Батурин гідно впорається з подібним напливом гостей. Зауважимо: торік майже не постраждали трояндові кущі, що прикрашають подвір’я, а травичка на газонах відновилася вже за кілька днів.

Після прес-конференції представники ЗМІ ознайомилися з експозицією Палацу та новою виставкою, присвяченою діяльності Григорія Орлика. Завітали й на Цитадель Батуринської фортеці. Важко переоцінити важливість Батурина для зміцнення національної самосвідомості українців. Це місто козацької слави та звитяги, це символ нашого духовного воскресіння.

Вікторія Сидорова, Сусільний кореспондентКатегорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 1186 | Теги: палац Розумовського, концерт «Viva Батурин», батурин | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar