реклама партнерів:
Головна » 2017 » February » 23 » Інформація щодо стану річки Остер
14:09
Інформація щодо стану річки Остер
Інформація щодо стану річки Остер 21.02.2017 державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області спільно з представниками Козелецької селищної ради Чернігівської області (заступник голови Козелецької селищної ради Чміль М.П. та в.о. начальника КП «Козелецьводоканал» Сочивець Р.О.) проведено обстеження водоохоронної зони та прибережної захисної смуги р. Остер на території Козелецької селищної ради.

При візуальному обстеженні русла річки джерел несанкціонованих скидів забруднюючих речовин до водного об’єкту не встановлено. Річкова вода має природний прозорий колір без сторонніх домішок та запаху.

В ході обстеження відділом інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції у Чернігівській області проведено відбір проб води річки Остер на території Козелецької селищної ради, с. Кошани та м. Остер Козелецького району.

За результатами гідрохімічних аналізів річкової води практично в усіх пробах зафіксовано збільшення вмісту азоту амонійного (при нормі 1,0 мг/дм3 до 1,48 мг/дм3), нітритів (при нормі 0,08 мг/дм3 до 0,14 мг/дм3) та заліза загального (при нормі 0,1 мг/дм3 до 0,5 мг/дм3). Концентрації інших гідрохімічних показників знаходились в межах встановлених норм.

Підвищена концентрація заліза загального є природним показником характерним для річок Поліської зони. Збільшення концентрації азоту амонійного та нітритів зафіксовано на території смт. Козелець та нижче за течією. Перед смт. Козелець на автомобільному мосту біля с. Данівка вміст азоту амонійного становив 0,97 мг/дм3, нітритів 0,13 мг/дм3 в центрі селища 1,22 мг/дм3 і 0,14 мг/дм3 та нижче за течією до 1,48 мг/дм3 і 0,09 мг/дм3 відповідно.

Підвищення вмісту азоту амонійного та нітритів пов’язано з процесом танення снігу та надходженням талих вод з території населено пункту. Фактів значного підвищення концентрації забруднюючих речовин в річковій воді, що може свідчити про значне забруднення водного об’єкту не зафіксовано.Категорія: ЕКОЛОГІЯ | Переглядів: 778 | Теги: екологія, річка Остер | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar