реклама партнерів:
Головна » 2022 » Квітень » 24 » Історія Москалівського прапора або Язик мій - ворог мій
16:53
Історія Москалівського прапора або Язик мій - ворог мій
Історія Москалівського прапора або Язик мій - ворог мій Сімнадцять днів окупації стережений «бабусею Надією» (втіленою в дереві талановитими майстрами), котра, як і завше, сиділа на пеньку з постолами в руках, трьома васнецовськими богатирями, писаними на полотні невідомим сільським малярем, та двома портретними зображеннями Великого Кобзаря майорів прапор України у Москалях. Попри те що тисячі одиниць ворожої техніки, подеколи зупиняючись та розглядаючи територію з етнографічними елементами, прогуркотіло повз. Та все ж до певного часу...
…Щоб зарядити повербанки та безперебійник, за відсутності світла, довелось їхати в сусіднє село, де курсуючи безлюдною сільською вулицею, був приємно вражений: на воротях одного з приватних будинків був прилаштований невеличкий український прапорець.
«От тобі й на! – подумалося. – Людина, до котрої у багатьох склалося негативне ставлення, виявилася не просто не з лякливих, а й справжнім патріотом!».
Однак лише декілька велосипедних обертів відділяли від нової несподіванки, цього разу неприємної: над вхідними дверями громадського закладу
стриміло лише пусте древко...
Коли колесував уже в напрямку дому, вулиця не була безлюдною, час від часу когось зустрічав і, відповідно, мав кому висловлювати обурення щодо побаченого. Крім того, почувши від декого, що «Америка розв’язала війну...», ледве стримався, щоб не заїхати по нахабній пиці чи, як мінімум, не відправити за російським кораблем.
Вийшло навіть дізнатися «з перших вуст», що прапор зняли раніше, тобто до початку війни, під час інвентаризації майна...
…Удома вже чекали односельці, щоб провіяти зерно та зідрати круп для каші. Чим разом, власне, і зайнялись. Поки віяли-мололи, нічого не підозруючи, на «Тигрі» до села цілеспрямовано завітала спецгрупа (за словами очевидців, одягнуті як із голки в дещо незвичну форму), поставивши під приціл три двори прилеглих будинків, забрали прапор із музейного обійстя разом із древком. Сусіду, який було висунувся на вулицю, навівши автомат, наказали: «Дєд, ану закрой калітку!».
Після звільнення села древко від прапора знайшов при міжсільській дорозі поряд із підбитою і замінованою БМП.
Що ж… Уважатимемо спецоперацію з вилучення прапора в Москалях випадковістю, збігом обставин чи то моїм приговором – накаркав, що називається.
Наших захисників село зустрічало хоч і з поношеним, однак нашим, українським прапором. А в переддень Великодніх свят примчав зі столиці новий Прапор України.

Юрій Дахно, с. Москалі, Чернігівщина



Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 1777 | Теги: український прапор, Юрій Дахно, Москалі, російсько-українська війна | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

Всього коментарів: 0
avatar