реклама партнерів:
Головна » 2015 » Липень » 29 » Як підштовхнути громади до об’єднання?
07:16
Як підштовхнути громади до об’єднання?
Як підштовхнути громади до об’єднання? Офіс реформ у Чернігівській області продовжує роз’яснювальну роботу.
Його директор Ярослав Жиденко та експерт офісу Микола Силенко спілкувалися з сільськими головами та секретарями сільрад Чернігівського району. Вони докладно розповіли про етапи об’єднання територіальних громад у спроможні, презентували практичний посібник та відповіли на запитання присутніх.

А запитань у сільських голів виникло чимало. Як діяти, якщо громада «багатої» сільради не бажає приєднувати до себе близьку територіально, але «бідну сусідку»? Як фінансуватимуться бюджетні установи, якщо громада вирішить ні з ким не зливатися? Що робити у випадку, коли попри всі намагання не виходить сформувати спроможну громаду? Чи передбачається при цьому державна підтримка? Хто і як управлятиме об’єднаною громадою і хто буде керувати у кожному конкретному селі?

Ярослав Жиденко не залишив без відповіді жодне із запитань. Проте не всі вони були сприйняті сільськими керівниками. Складалося враження, що багатьом з них просто не хочеться цим займатися: думати, діяти, брати на себе відповідальність. Здається, сільським головам легше було б, якби хтось за них усе прорахував, пояснив людям, об’єднав, а вони б при цьому залишалися на посаді. От тільки чи у всіх вийде дочекатися омріяної пенсії в сільраді? Адже не за горами місцеві вибори…

— На мою думку, — говорить в.о. Андріївського сільського голови, секретар сільради та виконкому Марина Галько, — Варто було б спочатку запровадити певний пілотний проект, на прикладі якого решта громад оцінила б плюси і мінуси об’єднання. Тоді б і з людьми простіше було б спілкуватися. Бо багато селян побоюються нововведень, непокояться за долю шкіл, дитячих садочків, медичних закладів. Дехто пригадує колгоспи: мовляв, їх розігнали, а натомість не запропонували нічого.

А поки цей пілотний проект реалізовувався би, депутати й урядовці підготували б і прийняли відповідну законодавчу базу, зміни до Конституції.

- Проте реформування потрібне, — переконана Марина Миколаївна. — Адже мало не щодня сільському голові потрібно розв’язувати земельні, економічні або юридичні питання. Та й спілкування з потенційними інвесторами потребує фахового підходу. Сьогодні таких спеціалістів у сільрадах немає, а от органи місцевого самоврядування об’єднаної громади зможуть собі їх дозволити.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації



Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 976 | Теги: Чернігівщина, громада, реформи | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.



Всього коментарів: 0
avatar