реклама партнерів:
Головна » 2015 » Січень » 20 » Коли зупинять вандалів у Жавинці?
11:22
Коли зупинять вандалів у Жавинці?
Коли зупинять вандалів у Жавинці? У ніч на 19 січня 2015 року на спортивному майданчику місцевої 9-річної школи невідомі вандали зрізали футбольні ворота. Для чого? Здати на металобрухт, аби потім було на пляшку?
Гидотно і мерзенно. Все краще дітям, кажете? Та ні, є в нас виродки, які керуються девізом: все краще алкоголікам. Подумаєш, дітям не буде тепер де в футбол грати? Натомість у декого сьогодні вийшло «неслабо забухати». І чхати цим нелюдам і на дітей, і на весь цивілізований світ.
Жавинська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – одна із 18-и дев’ятирічок Чернігівського району Чернігівської області. Вона невеличка, в ній навчаються всього 33 учні. Втім, за нинішньої демографічної кризи, далеко не найменша. Вона восьма за кількістю учнів. Типова сільська дев’ятирічка столичного району, середня наповнюваність якої на сьогодні становить 34,5 учня.
Однак тут зібрався колектив небайдужих людей, які в міру своїх скромних сил намагаються дбати про своїх вихованців. Достатньо сказати, що минулого навчального року саме жавинці вибороли першість серед ЗОШ І-ІІ ступенів за рейтинговим оцінюванням, а в останні роки за цим показником не опускаються нижче другого місця. Школярі постійно беруть участь у багатьох конкурсах, виявляючи різноманітні таланти і демонструючи гарні результати. А в стінах школи, яка нині оточена дбайливо доглянутими клумбами, часто проводяться районні і обласні семінари, педагоги залюбки діляться досвідом як перетворити учнівський колектив у єдину шкільну родину. Та й вболівають тут за кожного учня, тож більшість батьків відмовляються від спокуси віддати дитину у чернігівську міську школу (найближча – 24-та, в районі Нафтобазі). І, начебто, не жалкують, адже щоденно спостерігають як невеличкий педколектив, на чолі з досвідченою і життєрадісною Ніною Тимофіївною Шолох, старається охопити турботою кожну дитину.
Велика увага приділяється фізичному вихованню учнів. Без цього ніяк, адже нинішнє покоління учнів не може похвалитися міцним здоров’ям. Зовсім поруч – ТЕЦ з її постійно димлячими височенними трубами, різноманітні відстійники із жахливими «ароматами», тож екологія в селі ще та. На жаль, в школі, яка будувалася півстоліття тому, немає спортзалу, лише невеличка кімнатка, основну площу якої займає тенісний стіл. Знову ж таки, типова картина для сільської школи, збудованої за типовими радянськими проектами. Однак, тут не сидять, склавши руки, навпаки, по максимуму використовують наявну спортивну базу і обладнання. «Голь на выдумку хитра» – це про них, про жавинців. Відтак школа славиться своїми легкоатлетами, шашистами, тенісистами. А в загальному заліку районної спартакіади школярів на рівних бореться з потужними конкурентами, у яких і дітей побільше, і з спортивними спорудами все набагато краще.
Однією з улюблених розваг навесні і восени для дітлахів залишається футбол. У футбол тут грають всі: хлопчики й дівчатка, старшокласники та початківці, недавні випускники і навіть вчителі. Причому всі, адже кожного сезону влаштовуються особливі матчі, коли збірній учнів протистоїть збірна педагогів. Навіть Ніна Тимофіївна має на своєму рахунку забиті м’ячі. Та й влітку майданчик не пустує, адже інших футбольних полів у Жавинці немає.
Прикрий інцидент стався в останній день літа 2012 року. Тоді, перед самим початком нового навчального року, хтось з місцевих зрізав болгаркою обоє залізних футбольних воріт. Нібито й бачили, як потім стійки воріт несли «здавати», однак міліція не зуміла зреагувати оперативно і наступні розшуки ніякого особливого результату не дали. Якісь падлюки заради пляшки оковитої надовго позбавили дітлахів такої приємної розваги. Тієї осені футболу майже не було. Та прийшла весна і всі гуртом подбали про те, аби власноруч виготовити нові ворота. Директор організувала стійки, а далі усім миром фарбували та зварювали, копали ямки і бетонували. І в квітні 2013-го з великим піднесенням випробовували творіння власних рук. Знову галявина наповнилася дзвінкими дитячими голосами, а футбольні баталії стали ще більш частими.
І все було добре. Однак у когось знову занадто «горіли труби». І якісь людиноподібні тварини (ну не повертається язик називати їх просто людьми) вночі на минулих вихідних начисто зрізали дальні футбольні ворота. Знову болгаркою, і почерк злочинців занадто схожий з минулою крадіжкою. Вранці ошелешені діти спостерігали лише залишки стійок, які ледь виднілися з землі. Дивно, що зрізали лише одні ворота. Чи то залишили другі на потім, коли приспічить похмелитися.
Дивишся на сумні очі учнів (та й педагогів), уявляєш, скількох позитивних емоцій їх позбавили… Оскільки є підозра, що злочинці ті самі, то якби їх покарали минулого разу, так тепер нема кому було би робити свої чорні справи. Непокараний злочин повторився…
Так коли правоохоронні органи Чернігівського району зупинять вандалів у Жавинці?

Спеціальний кореспондент «Чернігівського Формату»Категорія: ПОДІЇ | Переглядів: 1377 | Теги: Жавинка, футбол, вандали, Чернігівський район | Рейтинг: 5.0/3
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 1
avatar
0
1 galvitya • 18:43, 21.10.2015
Насобирайте деньги и поставте в школу что-нибудь путящее
avatar