реклама партнерів:
Головна » 2018 » Грудень » 10 » Краща фотографія Чернігівської області 2018 року у конкурсі «Вікі любить пам'ятки»
14:23
Краща фотографія Чернігівської області 2018 року у конкурсі «Вікі любить пам'ятки»
Краща фотографія Чернігівської області 2018 року у конкурсі «Вікі любить пам'ятки» Конкурс «Вікі любить пам'ятки» підвів проміжні підсумки, визначивши переможців у кожній з областей. Тепер вони позмагаються за перемогу на всеукраїнському рівні.

Кращою фотографією архітектурної пам'ятки стала робота Романа Наумова - П'ятницька церква в Чернігові, що відображається в новому фонтані.
Світлина пам’ятки отримала найвищі оцінки журі і отримала відзнаку «Найкраще фото Чернігівської області» 2018 року.


П’ятницька церква. Чернігів © Роман Наумов, вільна ліцензія CC-BY-SA-4.0, з Wikimedia Commons.

П’ятницька церква в Чернігові — унікальний витвір майстрів останнього періоду давньоруської архітектури. Її було споруджено в кінці ХІІ — на початку ХІІІ ст. на чернігівському посаді біля торгу і названо на честь святої Параскеви-П’ятниці — покровительки торгівлі, сільського господарства, сім’ї.
Сучасний вигляд храму — реконструкція його в первісних формах. У плані — це майже квадратна чотиристовпна хрестовокупольна споруда. Головна особливість архітектури храму — оригінальне вирішення переходу від прямокутної основи до барабану за допомогою триуступних арок-закомар. Ефект руху вгору досягається також і за допомогою вертикального членіння фасадів багатопрофільними пілястрами, тонкими півколонами та широкими лопатками по кутах. Вікна і арки мають стрільчату форму.
Значну увагу приділено оздобленню зовнішнього об’єму храму. Фасади його прикрашено горизонтальними смугами меандру, сітчатого орнаменту, так званими «городками»; барабан оздоблює аркатура зі смугою поребрику. Урочистості храму надавали також яскраві фрескові орнаменти в нішах, у оздобленні вікон та порталів.


Трохи роботі-переможцю поступилися за балами світлини із зображенням Покровської церкви у Жуклі («Гарна презентація нерозтиражованого об’єкту, гарна композиція. Якість, кольори та загальний настрій фото») та незмінних гармат із бастіонів Чернігівської фортеці.


Покровська церква. Жукля, Корюківський район, Чернігівська область © Олександр Мальон
Вільна ліцензія CC-BY-SA-4.0, з Wikimedia Commons


Гармати з бастіонів Чернігівської фортеці. Чернігів © Сергій Криниця.

У 2017 році у номінації «Найкраще фото Чернігівської області» визнана переможцем світлина "Гармати з бастіонів Чернігівської фортеці, Чернігів, територія Валу".


Автор фото — Сергій Тарабара, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 624 | Теги: Чернігів, Вікі любить пам'ятки, фотографія | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar