реклама партнерів:
Головна » 2023 » Листопад » 8 » Латвійські партнери вкотре наголошують: Чернігівщина не залишиться без підтримки
21:48
Латвійські партнери вкотре наголошують: Чернігівщина не залишиться без підтримки
Латвійські партнери вкотре наголошують: Чернігівщина не залишиться без підтримки Доказ цьому – сьогоднішній черговий візит представників Міністерства закордонних справ Латвійської Республіки та її Посольства до області.
Багато вже зроблено: Латвія долучилася до відновлення декількох соціальних об’єктів, надала будівельні матеріали для відбудови будинків у Ягідному, передає модульні будинки та гуманітарну допомогу, а діти Чернігівщини їздили до Латвії на оздоровлення.

Співпраця триватиме і в наступному році.
Отож у фокусі сьогоднішньої зустрічі, яка відбулася в рамках роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва, – плани та перспективи співробітництва на 2024 рік.
«Надзвичайно вдячні латвійським партнерам за допомогу. Завдяки вам жителі Чернігівщини повертаються до нормального життя, наскільки це можливо під час повномасштабної війни», – наголосив Костянтин Мегем, перший заступник начальника ОВА.
«Зараз ми готуємося до важкої зими, адже ворог може знову завдавати ударів по критичній інфраструктурі. Тому гостро стоїть питання забезпечення генераторами. Також в пріоритеті – автобуси і модульні будинки».
Крістапс Брусбардіс, директор Департаменту економічних відносин та політики розвитку співробітництва Міністерства закордонних справ Латвії запевнив, що співпраця продовжиться.
«Чернігівщина – залишається пріоритетним регіоном для нашої країни. Хоча бюджет допомоги на наступний рік ще обговорюється, плануємо виділити на відбудову області близько п’яти мільйонів євро».
Серед тем, які наразі розглядає латвійська сторона, — надання генераторів, варіанти подальшого партнерства у відновленні регіону (напряму з ОВА чи у співпраці з Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН), а також організація тренінгів з підготовки спеціалістів, задіяних у плануванні відбудови регіону.
Щодо механізмів співробітництва — вони ще будуть обговорюватися.
«Але позиція ОВА – краще співпрацювати напряму», – наголосив Костянтин Мегем та виніс на обговорення декілька об’єктів, що потребують допомоги іноземних партнерів.
Серед них – будівля по вул. В’ячеслава Чорновола, де планується створити сучасний реабілітаційний центр. Наразі проходить підготовка до проведення процедури закупівлі з його проєктування.
«Задум масштабний як за концепцією, так і за залученням коштів на його створення. Були б раді допомозі, наприклад, в наповненні центру необхідним сучасним обладнанням», – наголосив перший заступник.
Допомоги потребує і дитяча обласна лікарня, зокрема в облаштуванні там потужного протирадіаційного укриття, де можна буде не тільки розмістити всіх маленьких пацієнтів, але й проводити операції.
«Ще один потенційний проєкт, який планують втілити в життя – інфекційне відділення обласної лікарні на території колишнього тубдиспансеру. Його планували тут ще до війни, навіть було закуплено обладнання. Але будівля значно постраждала через обстріли. Зараз пацієнти з інфекційними захворюваннями знаходяться в обласній лікарні, але таке відділення має бути відокремленим територіально», – наголосив Костянтин Мегем.
Крістапс Брусбардіс висловив зацікавленість даними проєктами та запропонував ще одну доречну та корисну практику:
«Наші університети працюють за короткостроковими програмами, де проводять тренінги для учасників з країн, які не є учасниками ЄС, про роботу в різних його сферах. Представників Чернігівщини також можемо долучити до них».
Мадара Сіліня, заступниця Посла з питань реформ та реконструкції, Другий секретар Посольства Латвійської Республіки в Україні порушила питання відбудови бізнесу: як розвивається, працює, перспективи та проблеми.
«Бізнес відновився, але не на повну потужність. Підприємства зазнали значних пошкоджень, порушена логістика, проблеми з реалізацією продукції. Чернігівщина – аграрна область, але основна проблема – відсутність ринків збуту як готової так і вже переробленої продукції. Необхідна кооперація для виходу на європейські ринки. Бізнес відкритий до діалогу і готовий співпрацювати з підприємництвом Латвії», – зауважив Костянтин Мегем і додав, що засміченість регіону вибухонебезпечними предметами (близько 350 тисяч гектарів) також сповільнює роботу аграріїв. Тому доречною буде допомога і в засобах розмінування.

Зустріч відбулася в рамках роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва — ініціативи Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

Джерело: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації


Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 1753 | Теги: допомога, Чернігівщина, Латвія-Україна | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar