реклама партнерів:
Головна » 2015 » Квітень » 18 » Мак — символ пам’яті. Патріотичний значок…
15:30
Мак — символ пам’яті. Патріотичний значок…
Мак — символ пам’яті. Патріотичний значок… Днями у продажі з’явився рідкісний значок: «Мак — символ пам’яті».
Він виготовлений із латуні, покриття – золото, фарбований кольоровими емалями.
Розмір — 20х21 мм, кріплення — «метелик».
Тираж значка обмежений.
Якщо Вам потрібен цей патріотичний значок, то телефонуйте: +38 (068)4974877, пишіть: eu.informs@gmai.com

Довідка.
Червоний мак— символ пам’яті жертв Першої світової війни, а згодом — жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи із 1914 року.
Використання квітки маку як символу пам’яті інспіроване віршем канадського військового лікаря Джона Маккрея «У полі Фландрії» (1915), що починається словами: «У полі Фландрії поміж хрестами / Гойдає вітер мак рядами, / Щоб знали місце, де ми є…», переклад Наталії Безсонової. Був уперше використаний Американським легіоном для вшанування пам’яті американських солдатів, що полягли під час Першої світової війни. Символ поширений у Західній Європі (особливо у Великій Британії), Північній Америці та Австралії.
Ідея використовувати червоний мак як символ пам’яті належить Моїні Майкл, викладачці Університету Джорджії, Сполучені Штати. У листопаді 1918 року під враженням від поеми Маккрея вона написала власний вірш «Ми збережемо Віру», де заприсяглася завжди носити червоний мак у пам’ять за загиблими. Після 1918 року Моїна Майкл займалася фінансовою підтримкою недієздатних ветеранів війни. Для того, щоб зібрати необхідні кошти, Майкл запропонувала продавати штучні маки із шовку.

В Україні червоний мак вперше використано на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році.
Дизайн українського червоного маку розроблено за сприяння Українського інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України; автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін, роботу передано для вільного використання з некомерційною метою. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого — кривавий слід від кулі. Поруч з квіткою зазвичай розміщено дати початку і закінчення Другої світової війни (1939 та 1945) та гасло «Ніколи знову».Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 1602 | Теги: квітка маку, мак, значок | Рейтинг: 5.0/2
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar