реклама партнерів:
Московський патріархат готує захоплення храму ПЦУ на Чернігівщині - 25 Вересня 2020 - Чернігівський ФОРМАТ - Актуальні новини Чернігова - Новини Чернігова | Події в Чернігові: політика, економіка, аналітика, культура, екологія, туризм | Чернігівські відеоновини | Чернігівcька преса
Головна » 2020 » Вересень » 25 » Московський патріархат готує захоплення храму ПЦУ на Чернігівщині
13:09
Московський патріархат готує захоплення храму ПЦУ на Чернігівщині
Московський патріархат готує захоплення храму ПЦУ на Чернігівщині Російська православна церква в Україні розпалює черговий церковний конфлікт. Цього разу у селі Біловежі Перші, що на Чернігівщині. Московські священники намагаються відібрати у громади села щойно відреставрований храм Олександра Невського. І це проти волі громади, яка вже провела збори і вирішила приєднатись до ПЦУ.

Про події в Біловежах для Духовного фронту України розказав Сергій Салій.

Храм Олександра Невського був збудований ще в 1855 році Олександром Кочубеєм, нащадком генерального судді Війська Запорізького Василя Кочубея. У храмі служили, вінчали і відспівували майже 100 років, поки у 1950-х радянські окупанти його не закрили. Поступово церква руйнувалась і заростала хащами.

Так було до весни цього року. Анонімна меценатка вирішила відреставрувати церкву і передати її місцевій громаді. Мешканці села звернулись до священника ПЦУ з Бахмача Володимира Павлини, щоб той допоміг зареєструвати православну громаду та освятив храм.

Громада вже закінчує реєстрацію документів парафії у Департаменті культури і туризму, національностей і релігій Чернігівської ОДА. Але священники МП вирішили перехитрити всіх – тихцем захопити храм, освятити його і почати проводити в ньому службу. Захоплення призначили на суботу, 26 вересня.

Мешканці села, як тільки дізнались про плани московських священників, звернулись до отця Володимира – давайте вже освячувати храм, він належить громаді, а вона за українську церкву.

"Я думаю, що на Україні повинна бути українська церква. А у Москві хай буде московська”, – заявив голова Біловежівської сільської ради Олександр Шуба.
Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 1039 | Теги: ПЦУ, храм Олександра Невського, захоплення, московська церква | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar