реклама партнерів:
Головна » 2020 » Травень » 27 » На чернігівському Валу розцвіли рідкісні дерева – церцис європейський
18:33
На чернігівському Валу розцвіли рідкісні дерева – церцис європейський
На чернігівському Валу розцвіли рідкісні дерева – церцис європейський На Валу, неподалік від гарматної алеї, цього року розцвіло кілька молодих дерев. Здалеку стовбури та гілочки рослин вони мовби світяться на сонці, бо саме на них розпустилися квіти церциса, їх пелюстки забарвлені в рожево-фіолетовий колір. Поряд з ними – ніжні листочки у формі серця світло-зеленого кольору. Дивовижне поєднання!
Квіти мають ніжний аромат і приваблюють різноманітних комах, зокрема, бджіл. Тож церцис відноситься до цінних рослин-медоносів.

Церцис європейський або багряник європейський – досить рідкісне дерево для України. А тут воно ще й розцвіло на півночі – в Чернігові.
Це дерево розвивається повільно — за 5 років виростає лише до 1-1,5 метрів, але його максимальна висота досягає 18 метрів. Багаторічна рослина росте зазвичай 50-70 років.
Цей вид рослин належить до родини бобових. Коли дерево відцвітає, то на ньому поступово формується безліч стручків, які дозрівають наприкінці серпня-вересня. І осінню церцис стає не менш красивішим, ніж весною: його серцевидні листя стають золотисто-жовтими. Тож рослини й використовують для оформлення міських парків.

До речі, в англійській мові ця рослина має назву – «дерево Юди». Чому? Існує легенда, що саме на цьому дереві повісився Юда Іскаріот (один з апостолів (учнів) Ісуса Христа, котрий зрадив свого вчителя). Зв’язок з Юдою можливо утворився через стручки, що звисають з дерева, ніби шибеники. Існує також думка, що таку назву воно отримало помилково після перекладу з французької фр. Arbre de Judée, що означає дерево з Юдеї, і свідчить лише про те, що церциса була поширена на території цієї країни.

Підготував Сергій Черняков.
Фото автора.
Категорія: ЕКОЛОГІЯ | Переглядів: 1451 | Теги: Вал, квіти, церцис європейський | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar