реклама партнерів:
Головна » 2015 » Серпень » 30 » Народний художник України Анатолій Шкурко - Почесний громадянин Чернігова
17:33
Народний художник України Анатолій Шкурко - Почесний громадянин Чернігова
Народний художник України Анатолій Шкурко - Почесний громадянин Чернігова 28 серпня 2015 року на сесії Чернігівської міської ради було прийняте рішення про надання Народному художнику України Анатолію Никифоровичу Шкурку звання Почесного громадянина міста Чернігова.
Це стало можливим за підтримки Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної адміністрації, Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана та громадськості.

Анатолій Шкурко народився 29 жовтня 1924 року в селі Смолин на Чернігівщині. В 1930 році родина художника переїхала до Чернігова . Анатолій Никифорович вступив до Харківського художнього училища, але закінчити навчання йому завадила війна.

Учасник Великої вітчизняної війни. У складі 111-го стрілецького полку 1-го Білоруського фронту майбутній художник дійшов до Берліну. Нагороджений орденами та медалями. В період з 1946 по 1951 рік навчався в Ленінградському інституті живопису, скульптури та архітектури імені І. Рєпіна. З 1960 року - він член Національної спілки художників України.

Заслужений художник України з 1996 року, лауреат Чернігівської обласної премії імені М.М.Коцюбинського 1996 року, Народний художник України з 2010 року.
Твори Анатолія Шкурка представлені в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана, галереях, приватних зібраннях не тільки України , але і за кордоном. Художник продовжує працювати і зараз.

Не дивлячись на свій поважний вік, 90-річний Анатолій Никифорович й сьогодні продовжує справу всього свого життя. Разом з іншими чернігівськими художниками він надав свої твори на благодійний аукціон, який відбувся у виставковій залі Чернігівської обласної організації Спілки художників України, з ініціативи Чернігівської торгово-промислової палати, Самооборони Чернігівщини та Чернігівської обласної організації Спілки художників України. Всі отримані кошти пішли на матеріально-технічне забезпечення наших земляків, які беруть участь в АТО на сході України.

Вся творчість Анатолія Никифоровича Шкурка сповнена теплотою та захопленням красою природи рідного краю та його мешканців.

За інформацією Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної адміністраціїКатегорія: ПОДІЇ | Переглядів: 1185 | Теги: Почесний громадянин Чернігова, Анатолій Шкурко | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar