17:33 Народний художник України Анатолій Шкурко - Почесний громадянин Чернігова | |
![]() Це стало можливим за підтримки Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної адміністрації, Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана та громадськості. Анатолій Шкурко народився 29 жовтня 1924 року в селі Смолин на Чернігівщині. В 1930 році родина художника переїхала до Чернігова . Анатолій Никифорович вступив до Харківського художнього училища, але закінчити навчання йому завадила війна. Учасник Великої вітчизняної війни. У складі 111-го стрілецького полку 1-го Білоруського фронту майбутній художник дійшов до Берліну. Нагороджений орденами та медалями. В період з 1946 по 1951 рік навчався в Ленінградському інституті живопису, скульптури та архітектури імені І. Рєпіна. З 1960 року - він член Національної спілки художників України. Заслужений художник України з 1996 року, лауреат Чернігівської обласної премії імені М.М.Коцюбинського 1996 року, Народний художник України з 2010 року. Твори Анатолія Шкурка представлені в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана, галереях, приватних зібраннях не тільки України , але і за кордоном. Художник продовжує працювати і зараз. Не дивлячись на свій поважний вік, 90-річний Анатолій Никифорович й сьогодні продовжує справу всього свого життя. Разом з іншими чернігівськими художниками він надав свої твори на благодійний аукціон, який відбувся у виставковій залі Чернігівської обласної організації Спілки художників України, з ініціативи Чернігівської торгово-промислової палати, Самооборони Чернігівщини та Чернігівської обласної організації Спілки художників України. Всі отримані кошти пішли на матеріально-технічне забезпечення наших земляків, які беруть участь в АТО на сході України. Вся творчість Анатолія Никифоровича Шкурка сповнена теплотою та захопленням красою природи рідного краю та його мешканців. За інформацією Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної адміністрації | |
|
![]() |
|
Всього коментарів: 0 | |