реклама партнерів:
Головна » 2022 » Травень » 5 » Прилуки. Дещо про позбавлення радянських та російських назв
07:03
Прилуки. Дещо про позбавлення радянських та російських назв
Прилуки. Дещо про позбавлення радянських та російських назв Подивився відео як у Прилуках збираються проводити дерусифікацію в назвах вулиць. Секретар міської ради тут доповідає перелік з 35 назв, які, на його думку, варто змінити. Я скажу: не поспішайте! Адже з якогось дива у перелік потрапили назви, що не мають жодного стосунку до русифікації і колонізації - наприклад, чим вам не вгодила Кооперативна? Тим паче, що в сусідніх Сокиринцях постав перший в Україні кооператив - кредитова спілка? Та й до чого СРСР у назві вулиці - Колективна? Це ж не Колгоспна!
Не розумію потреби перейменовувати і вулицю Руську. Вивчаймо історію: Руська - це не Російська. руська - це наша, українська, бо ми - русичі, а не кацапи!
Дивно виглядає у переліку і Ковалівська. Та й Миколаївська і Костянтинівська - хіба що вони названі на честь царя і його брата - великого князя? Але ж Петропавлівська та Михайлівська - вже ж точно не на честь царів?
А ще мене здивувала присутність у комісії по перейменуванню Анатолія Лісовецького - колишнього другого секретаря міськкому комуністів: ото він наперейменовує вам!
Взагалі ж, я, звісно, не знаю топоніміки та історії Прилук достатньо, тому раджу прилуцькій комісії прочитати книги вашого земляка Вихтара Моренця - там знайдете багато імен, достойних увічнення в назвах вулиць!

Василь ЧепурнийКатегорія: СОЦІУМ | Переглядів: 1448 | Теги: Василь Чепурний, дерусифікація, перейменування вулиць, Прилуки | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar