реклама партнерів:
Головна » 2020 » Вересень » 5 » Скільки триватиме тепла осінь на Чернігівщині. Прогноз синоптиків
20:29
Скільки триватиме тепла осінь на Чернігівщині. Прогноз синоптиків
Скільки триватиме тепла осінь на Чернігівщині. Прогноз синоптиків Календарне літо 2020-го відлетіло, натомість прийшла календарна осінь. Більшість з нас знає її як щедру красуню. А чи щедрою вона буде у синоптичному плані, принаймні – перший її місяць, запитаємо у метеорологів.

За даними Українського гідрометцентру та світових центрів, середньомісячна температура повітря у вересні 2020 року очікується 14,5º (трохи вище норми за базовий період з 1981 по 2010 роки), кількість опадів – 56 мм, що в межах норми.

За інформацією Чернігівського обласного центру з гідрометеорології, на тижні, що минає, погодні умови області формувалися завдяки теплим секторам північно-західного та північного циклонів, тому й зберігалася суха жарка погода. Температура вдень на більшій частині території області підвищувалась до 31–34º, вночі знижувалась до 15–18º тепла.

Середньодобова температура була вищою за норму на 8º
4 вересня по Чернігівській області буде хмарна погода з проясненнями, місцями йтиме короткочасний дощ, гримітиме гроза, вітер дутиме північно-західний 7–12 м/с. Температура вночі 14–19º, вдень 21–26º тепла.

По Чернігову також буде хмарна погода з проясненнями, короткочасний дощ, гроза під супровід північно-західного вітру. Температура: вночі 15–17º, вдень 21–23º тепла.

На вихідні, 5 та 6 вересня, прогнозується мінлива хмарність, вночі 5 вересня та вдень 6 вересня місцями йтиме невеликий короткочасний дощ (гроза), в решту часу без істотних опадів. Вітер дутиме північний 5–10 м/с. Температура: вночі 11–16º тепла, вдень 5 вересня 20–25º, 6 вересня 23–28º тепла.

7 та 8 вересня місцями очікується короткочасні дощі з грозою. Температура: вночі 12–17º тепла, вдень 7 вересня 25–30º, 8 вересня 21–26º тепла. Тож – тепла осінь триватиме.

Народний календар
4 вересня вшановується пам'ять святого Агафоника, якого в народі ще називають Агафоном-Огуменником. Цей сподвижник пов'язаний із повір'ям у лісовиків. Колись вважали, що лісовик у цей день «потішається» зі снопами.

5 вересня відзначається день святого Лупа. У далекі часи погоду цього дня передбачали по журавлях: якщо вони вже «потягнули» на південь, то зима прийде рано, якщо летять низько – зима буде теплою, високо – холодною, якщо ж вони летять низько, швидко і мовчки, то чекали негоди.

6 вересня вшановується пам'ять святого Євтихія. Зазвичай цей день буває тихим і безвітряним. Але якщо все ж таки ненароком розпочнеться дощ, то це прикмета того, що зима буде сніжною (сніг добре землю вкриє).

7 вересня вшановується пам'ять святого апостола Тита, якого в народі називали Листопадником-Грибником. Колись про нього так казали: «Святий Тит останнього гриба ростить». Саме гриби передвіщали нашим пращурам майбутню зиму: якщо їх був великий урожай, то це – до затяжної зими.

А у нас поки що затяжне літо – сонце, тепло й сухо, а тому під ногами немає багнюки і навколо майорять яскравими барвами осінні квіти:

Вересниться Вересень
Айстрами-жоржинами,
Журавлиним клекотом,
Де-не-де ожиною.
Заграє до школярів
Листячком та росами,
І вітає нас усіх
Із початком осені…

Джерело: https://susidy.city/read/plani/98384/skilki-trivatime-tepla-osin-na-chernigivschini-prognoz-sinoptikiv



Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 1519 | Теги: погода, Чернігівщина, прогноз, Осінь | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.



Всього коментарів: 0
avatar