реклама партнерів:
У Чернігівському колегіумі відновлена експозиція української професіональної ікони - 23 Вересня 2020 - Чернігівський ФОРМАТ - Актуальні новини Чернігова - Новини Чернігова | Події в Чернігові: політика, економіка, аналітика, культура, екологія, туризм | Чернігівські відеоновини | Чернігівcька преса
Головна » 2020 » Вересень » 23 » У Чернігівському колегіумі відновлена експозиція української професіональної ікони
19:48
У Чернігівському колегіумі відновлена експозиція української професіональної ікони
У Чернігівському колегіумі відновлена експозиція української професіональної ікони З 22 вересня у приміщенні Колегіуму відновлена експозиція української професіональної ікони.

Понад 900 старовинних ікон зберігається у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній». Це своєрідний музей чернігівської ікони.

У згаданій експозиції презентується частина колекції заповідника, що представлена видатними зразками українського малярства ХVII—XVIII cт.

Зокрема, тут експонується унікальна ікона Троїцько-Іллінської Богоматері ХVІІІ ст. Кілька років тому її врятувала аспірантка Академії мистецтв з Києва Тетяна Мершавець. Старовинна ікона на металі була з численними пошкодженнями та втратами. Проте, пані Тетяна відважно взялася за відтворення пам’ятки і зромила неможливе — відтепер з реставрованою іконою можна ознайомитися в заповіднику «Чернігів стародавній».

На виставці також представлені ікони з різноманітними іконографічними сюжетами: «Христос Спаситель», а також «Преп. Антоній і Феодосій Печерські», «Коронування Богородиці», «Старозавітна Трійця», «Св. Володимир», «Св. Василій Великий, Іоанн Златоуст, Григорій Богослов», а також Богородичні.

Запрошуємо чернігівців та гостей оглянути цю цікаву експозицію, ознайомитися з професіональним іконописом нашого старовинного краю.

Джерело: «Чернігів стародавній».Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 1299 | Теги: іконопис, Чернігів стародавній, виставка | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar