реклама партнерів:
Головна » 2019 » Березень » 7 » У Чернігові говорили про чесну конкуренцію на виборах
21:35
У Чернігові говорили про чесну конкуренцію на виборах
У Чернігові говорили про чесну конкуренцію на виборах Судові колізії навколо роботи агітаторів на виборах і випадки тиску на них з боку поліції – це спроби завадити відкритій конкуренції кандидатів. Судова та правоохоронна системи не повинні ставати «учасниками» виборів, особливо на боці конкретних політичних сил і штабів. Про це йшлося під час круглого столу на тему «Бути чи не бути передвиборчій агітації в Україні?», що відбувся 6 березня в Чернігівському прес-центрі «Чиста політика» з ініціативи ГО «Український Центр суспільного розвитку».

Баталії, які точаться навколо роботи агітаторів та спостерігачів, демотивують людей працювати на виборах, що викликає в експертів тривогу.

«Ми фіксуємо непоодинокі випадки нападів на агітаторів. Причому дивує поведінка правоохоронних органів при цьому. Замість того, щоб захищати людей, поліція апріорі ставиться до агітаторів ледь не як до злочинців. Хочу нагадати, що агітатори – такі ж громадяни України, право проводити агітацію закріплене в Конституції. Натомість ми бачимо нерівність підходів, коли агітаторам одних кандидатів – зелене світло, а інших – палиці в колеса», – каже експерт ГО «Український Центр суспільного розвитку» Віталіна Пальоха.

На її думку, вчорашнє рішення Верховного Суду, який залишив чинним роз’яснення ЦВК про можливість законно компенсувати агітаторам супутні витрати, є важливим кроком до прозорості виборчого процесу.

«Оплата витрат агітаторів на проїзд, харчування, проживання – цивілізована практика західних держав. В Україні таку компенсацію намагалися прирівняти до підкупу на вимогу певних політичних сил, хоча насправді в нашій країні агітаторам завжди платили. Зараз ці витрати виведуть із ˮтініˮ – це величезний плюс. Однак громадськість та штаби кандидатів мають чітко стежити за виконанням цієї ухвали Верховного Суду», – вважає Віталіна Пальоха.

За словами експерта ГО «Український Центр суспільного розвитку» Владислава Телькі, правоохоронні органи дедалі частіше вдаються до конкретного впливу на виборчий процес – замість того, щоб зберігати політичний нейтралітет.

«Ми чуємо багато «дзвіночків», які дають підстави говорити про політичну заангажованість МВС. Зокрема, в заявах міністерства акцентують на тому, що головний порушник виборчого законодавства – штаб одного з кандидатів, хоча лідерів із порушень є кілька. За такого низького рівня довіри до поліції, як у нас – а це не більше ніж 30%, – наслідки політичних ігор правоохоронців можуть бути плачевними», - переконаний Владислав Телькі.

Керівництво МВС заявляє, що буде головним «арбітром» виборів, і водночас усіляко лобіює розширення своїх повноважень, аж до легалізації прослуховування та стеження за штабами і кандидатами без їх відома. Саме це намагаються провести під виглядом боротьби з підкупом виборців у новому виборчому законопроекті №8270, – вважають експерти.

«Чинне законодавство містить достатньо норм для притягнення винних у підкупі виборців до відповідальності, в тому числі й кримінальної. Але скільки ми можемо назвати справ, які увінчалися реальним покаранням? Результати дій міністерства в розрізі розслідування подібних справ критично низькі – лише приблизно 2%. Очевидно, віднесення певних злочинів до категорії тяжких потрібне не для того, щоб когось саджати у в’язницю, а для того, щоб мати змогу негласно стежити за штабами. Як буде використана інформація, отримана в рамках таких негласних слідчих дій, залишається лише здогадуватися», – зазначає експерт ГО «Український Центр суспільного розвитку» Владислав Телькі.

Гарячу дискусію учасників круглого столу – експертів та членів виборчих комісій – викликали заяви парамілітарного угруповання «Національні дружини» про те, що організація не виключає застосування сили на дільницях.

«Функція стеження за правопорядком лежить на правоохоронних органах, а не на парамілітарних структурах. І вибачте, яким чином мають визначати фальсифікації та можливість застосування сили? Це що, буде самосуд? Подібне нагнітання ситуації взагалі не допустиме», – підкреслює експерт Віталіна Пальоха.

За інформацією Українського Центру суспільного розвиткуКатегорія: ПОЛІТИКА | Переглядів: 481 | Теги: Конкуренція, вибори, Чернігів | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar