реклама партнерів:
Головна » 2018 » Грудень » 30 » У Чернігові відкрили першу в місті аптеку-музей
12:41
У Чернігові відкрили першу в місті аптеку-музей
У Чернігові відкрили першу в місті аптеку-музей Ще один музей, присвячений чернігівській медицині, а вірніше - аптечній справі. І ще один музей, що дає уявлення про невід'ємну частину чернігівського життя та побуту. Давайте зайдемо в затишний стародавній чотириповерховий будиночок в самому центрі міста! Тут до сих пір «жива» аптека. Традиція триває.

Історія цієї аптеки розпочалась у далекому 1949 році, і вже з перших днів вона набула неабиякої популярності серед населення. Очолила її з перших днів роботи Олеярш Р.Я. У штаті було 17 працівників, в тому числі 2 рецептаря, 2 ручниста, 2 асистента: Якуб Н.А. і Мекшун Г.А., 3 санітарки.

У 1952 році заклад очолив Давидов Ісаак Абрамович, який був висококваліфікованим фахівцем, що в поєднанні з його комунікабельністю та іншими позитивними здібностями робило його авторитетною в місті особою, а аптеку – привабливою для населення. Будучи керівником, він при будь-якій можливості виходив в торговельний зал, особливо у вечірні години і обслуговував разом з рядовими фармацевтами відвідувачів.

У 1961 році аптеці виділяється один із перших двох моторолерів, які отримує аптекоуправління, що сприяло оперативному завозу товару в аптеку та пожвавленню торгівлі.



В подальшому колектив аптеки спрямовує свою діяльність на забезпечення високої культури і якості облсуговування населення. Тут відкривається перший в області пункт оперативного забезпечення хворих рецептами лікарів, перший кабінет фармацевтичної інформцаії при поліклінічному відділенні міської лікарні, впроваджується гарантований метод медикаментозного забпечення, діє пункт прокату предметів догляду за хворими.

Аптека надавала медикаментозну допомогу хворим в будь-який час. В асортиментів обов’язковою була наявність кисню та п’явок.

Значний вклад у становлення колективну, виховання кваліфікованих фахівців фармацевтичної справи внесла Романова Олена Артемівна, яка з 1954 по 1987 роки працювала в аптеці, в тому числі з 1958 по 1985 роки – на керівних посадах: заступника управляючого і управляючою аптекою. Саме Олені Артемівні другій на Чернігівщині було присвоєно звання «заслужений працівник охорони здоров’я».



З 1966 року в аптеці почала свою трудову діяльність Савченко Раїса Миколаївна, у якої в трудовій книжці значилось лише одне місце роботи – аптека №25, де вона почала працювати двадцятилітньою дівчиною на рядовій фармацевтичній посаді після Житомирського фармацевтичного училища. З 1990 року Раїса Миколаївна була призначена завідувачкою аптеки. Вона провела велику роботу для підвищення серед населення міста іміджу аптеки №25. З неофіційною назвою «центральна». В цей час аптека активно розширювала мережі структурних підрозділів, в тому числі відбулося відкриття семи аптечних пунктів при лікувально-профілактичних закладах, зміцнилась матеріально-технічна база, було впроваджено комп’ютеризацію.



У 1996 році аптека була приватизована і перетворена в акціонерне товариство.

Сьогодні аптека знову почала свою діяльність. Окрім ліків та лікарських препаратів на вітринах розташовуються ваги, ємності для зберігання лікарських субстанцій, які використовувались для виготовлення ліків по індивідуальних рецептах, різноваги, ступки та інші різноманітні засоби.



Джерело: Ліки України



Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 722 | Теги: аптека, музей, Чернігів | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

Всього коментарів: 0
avatar