реклама партнерів:
Головна » 2022 » Січень » 1 » У Чернігові вшанували пам’ять індонезійського генерала Гуґенґа Імана Сантосо
12:55
У Чернігові вшанували пам’ять індонезійського генерала Гуґенґа Імана Сантосо
У Чернігові вшанували пам’ять індонезійського генерала Гуґенґа Імана Сантосо 30 грудня 2021 року у Чернігові в офісі регіонального представництва Українського інституту національної пам’яті відбувся онлайн-захід — вшанування пам'яті та ознайомлення з біографією легендарного очільника Національної поліції Індонезії генерала Гуґенґа Імана Сантосо (14.10.1921—14.07.2004).
В його організації та проведенні взяли участь Юрій Косенко, голова правління ГО «Українська Ініціатива», Сергій Бутко і Сергій Горобець, співробітники Північно-Східного міжрегіонального відділу Інституту національної пам’яті.
Ю. Косенко докладно розповів про Гуґенґа Сантосо, 100-річчя від дня народження якого відзначається у цьому році, і наголосив: «Він був непримиренним борцем із корупцією. Зробив справжнім мистецтвом процес викриття та знешкодження покручів, зрадників і запроданців, розробив власну концепцію внутрішньої безпеки поліції, був учасником війни за незалежність Індонезії, свідомим антикомуністом, талановитою й творчою людиною».
С. Бутко серед іншого звернув увагу на діяльність Антибільшовицького блоку народів на чолі з Ярославом Стецьком, яка доносила правду про злочинну імперіалістичну та тоталітарну сутність комуністичного режиму СРСР також і в Індонезію. Він також нагадав про надзвичайно актуальну Заяву Українського інституту національної пам’яті щодо заборони міжнародного товариства «Меморіал» в Росії від 29 грудня 2021 року, в якій зокрема вказано: «Легітимація сталінських практик у колективній пам'яті російського суспільства посилює загрози й у зовнішньополітичному вимірі. Риторика президента РФ наповнена не лише ностальгією за Радянською імперією, але й ревізіоністськими намірами щодо відновлення сучасною Росією тодішніх сфер впливу».
С. Бутко, Ю. Косенко, С. Горобець також обговорили й важливість проведення подібних заходів, які сприяють культурному взаємопізнанню народів, налагодженню зв’язків й взаємовигідних відносин в усіх сферах життя, міжнародній підтримці української державної політики національної пам’яті, пізнанню світового досвіду національно-визвольної боротьби, державотворення, протидії імперіалістичній політиці, насамперед російської.
Чернігівське представництво Інституту національної пам’яті отримало в подарунок календар, виготовлений на честь генерала Сантосо. Ці календарі були видані за сприяння Приазовського державного технічного університету і вже опинилися в Індонезії, де будуть використані Послом України, паном Василем Гамяніним. Також представництву подарували виданий раніше календар, присвячений індонезійському генералу Судірману (1916-1950).
Представники Інституту обговорили з головою правління ГО «Українська Ініціатива» подальші плани співпраці в наступному році.

Відеозапис заходу можна подивитися за посиланням: http://surl.li/bbbbd

Олександр Майшев,
член Національної спілки журналістів України


Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 3087 | Теги: Чернігів, Інститут національної памяті, Гуґенґ Імана Сантос | Рейтинг: 5.0/1
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar