реклама партнерів:
Головна » 2019 » Березень » 29 » У Носівці відкрили меморіальну дошку на честь борця за незалежність України Спиридона Довгаля
20:55
У Носівці відкрили меморіальну дошку на честь борця за незалежність України Спиридона Довгаля
У Носівці відкрили меморіальну дошку на честь борця за незалежність України Спиридона Довгаля На фасаді будівлі Носівської районної ради сьогодні відкрили меморіальну дошку на честь відомого земляка Спиридона Довгаля — підполковника армії УНР, науковця, журналіста, громадського діяча.

Наприкінці жовтня 1917 року під головуванням саме Спиридона Микитовича ухвалено рішення про створення Студентського куреня для оборони незалежності України. З нього і вийшла студентська молодь, яка на початку 1918-го вступила у нерівний бій з більшовиками під Крутами. З січня 1919 року по 1921-й Спиридон Довгаль служив в армії УНР.

У роки Другої світової війни заснував журнал «Дозвілля», що видавався з дозволу німецької влади в Берліні для «остівців» з України, та був його редактором. У післявоєнний період Спиридон Довгаль був головою уряду УНР у вигнанні, головою Української Національної Ради.

Разом з місцевою громадою пам'ять земляка вшанували заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова та голова правління громадської організації «Українська Ініціатива» Юрій Косенко.

За інформацією Носівської райдержадміністраціїКатегорія: СОЦІУМ | Переглядів: 578 | Теги: унр, Спиридон Довгаль, Носівка | Рейтинг: 5.0/1
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar