реклама партнерів:
Головна » 2022 » Січень » 9 » У Сосниці, в музеї Довженка, відродили різдвяного павука
10:58
У Сосниці, в музеї Довженка, відродили різдвяного павука
У Сосниці, в музеї Довженка, відродили різдвяного павука 2 січня в Сосницькому літературно-меморіальному музеї О.П.Довженка відбувся перший майстер-клас у 2022 році. Стартували з оберегів.
"Адже саме на Ігната колись дівчата та жінки робили різдвяні прикраси - "павуків", "голубів" та "їжаків" - такий собі захисний пантеон, де кожен зі "священних звірів" мав свою легенду, а отже й дарував свою захисну силу", зазначають музейники на офіційній сторінці у facebook.com.
Ткати на Гната заборонялося, але це був день виготовлення різдвяних прикрас. Дівочі посиденьки над трішки дивним "ткацтвом", бо це робота не з прядкою та нитками, але з нитками та соломою - затяглися на добрих 5 годин.
Були виготовлені чудові обереги! "І так, нагадують вони собою безмежний Всесвіт, бо саме Всесвіт колись зіткав павук. Але якщо ви вгледите в них кристалічні ґратки - це теж буде про Всесвіт. А якщо побачите, як неквапно обертаються довкола своєї осі ці геометричні конструкції, і це нагадає вам "ловців снів", це теж буде вірно, бо одне з призначень "павуків" - ловити в свої тенета негатив та хвороби. Словом, наші пра зналися на дечому сакральному і згадувати такі речі цікаво й пізнавально", зазначається в дописі.

Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 1716 | Теги: павук, Обереги, музей Довженка, Сосниця | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar