реклама партнерів:
Головна » 2018 » Грудень » 26 » Українці вважають себе найщасливішими за останні 23 роки
20:57
Українці вважають себе найщасливішими за останні 23 роки
Українці вважають себе найщасливішими за останні 23 роки Кількість задоволених і незадоволених життям українців однакова – 50 на 50.
У 2018 році українці вважають себе найщасливішими за останні 23 роки. Про це дізнався Інститут соціології під час свого нового дослідження, повідомили в ефірі "Сніданку з 1+1".

Як розповіли у студії, індекс соціального самопочуття вимірюють від 1995 і вперше за весь час кількість задоволених і незадоволених життям однакова – 50 на 50.

Індекс соціального самопочуття складається з 20 пунктів. І цього року у кожному з них є невелике покращення. Приміром, необхідної медичної допомоги у 2017 році не вистачало 53% українців, у 2018 - 45%. Можливості повноцінно проводити відпустку торік не вистачало 62%, зараз - 54%. Повноцінного дозвілля у 2017 не було у 49% опитаних, у 2018 - 44%. Можливості харчуватися відповідно до своїх смаків не мало 52%. А тепер– 43%.

Соціолог Ірина Бекешкіна визнає, те, що люди вважають себе щасливішими може бути пов’язано і з тим, що через загальну ситуацію в країні, просто зменшили свої вимоги.

"Така гіпотеза може бути, що у людей просто менші потреби, але суперечить один показник. Найкращий за всі роки показник "вистачає на все необхідне" - було 11, а стало 18. Тобто, я не кажу, що всі люди, але приблизно половина – це негативне самопочуття, але люди стали заробляти більше та очевидно і показник інтегрального самопочуття підвищився", - розповіла вона.

Окрім самопочуття, деякі об’єктивні фактори для позитивних настроїв українців теж є, зазначають економісти. На полицях магазинів з’явилося більше українського якісного продукту, безвіз і лоукост-перевізники дали можливість подорожувати за кордон дешевше. Втім однозначно вірити результатам дослідження економісти не поспішають.

Однак, чи зростатиме індекс самопочуття українців надалі – спрогнозувати складно, визнають соціологи, адже для більшості показників важливу роль відіграє економічний складник.

Джерело: ТСНКатегорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 405 | Теги: щастя, самопочуття, Українці | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar