реклама партнерів:
Головна » 2021 » Березень » 4 » За загиблих у лютому Захисників України помолилися у Чернігові
19:49
За загиблих у лютому Захисників України помолилися у Чернігові
За загиблих у лютому Захисників України помолилися у Чернігові 4 березня, традиційно у перший четвер місяця, в Чернігові у Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини Православної церкви України проведено панахиду за воїнами, які в лютому цього року віддали своє життя за нашу країну, а також за всіх загиблих у боях за незалежність України.
«У лютому 2021-го на фронті загинуло одинадцять Захисників України:
1. Дмитро ВЛАСЕНКО – старший матрос, старший стрілець 2-го десантно-штурмового відділення 2-го десантно-штурмового взводу десантно-штурмової роти 503-го окремого батальйону морської піхоти 36-ї окремої бригади морської піхоти ВМС ЗСУ імені контрадмірала Михайла Білинського. Народився 19 серпня 1982 року в селі Грушівка Первомайського району Миколаївської області. 2 лютого на бойовій позиції поблизу Шумів Донецької області Дмитро Власенко отримав важке поранення снайперською кулею. Військові медики майже годину боролися за його життя, але, на жаль, виявилися безсилими. Залишилися батьки і сестра.
2. Назарій ПОЛІЩУК – старший солдат 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового походу. Народився 18 жовтня 1996 року в селі Вотилівка Лисянського району на Черкащині. 6 лютого, за тиждень до закінчення контракту, підірвався на невідомому вибуховому пристрої під час висування на позиції ВОП поблизу Новомихайлівки під Мар’їнкою Донецької області. Залишилися батьки, троє братів та сестра.
3. Олексій ПОДВЕЗЕННИЙ – солдат, військовослужбовець 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового походу. Народився 5 червня 1997 року в селі Красний Деркул Станично-Луганського району. 6 лютого підірвався на міні поблизу села Новомихайлівка на Донеччині разом із Назарієм Поліщуком. Обоє загинули на місці. Ще один їхній побратим отримав серйозні травми, за його життя продовжують боротися лікарі. Залишилися батьки і сестра.
4. Олександр ГЛУШКО – солдат, водій-кулеметник інженерно-саперного взводу 5-ї батальйонної тактичної групи зі складу 81-ї окремої аеромобільної бригади, яка діяла в зоні відповідальності 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка. Народився 11 листопада 1984 року в селі Рунівщина Полтавської області. Загинув 11 лютого, коли ворожий снайпер поцілив солдатові чітко у спину. Куля вийшла навиліт з грудей, не залишивши воїну шансів на життя. Побратими встигли евакуювати його до лікарні в Бахмуті, але медики виявилися безсилими. Залишилися мати, дружина та двоє дітей – 11-річний син і 9-річна донька.
5. Владислав ЛЯЩЕНКО – служив у 28-й одеській бригаді імені Лицарів Зимового походу. Народився 16 червня 1996 року в Горлівці. У військо пішов цілеспрямовано – щоб відвоювати у загарбників своє рідне місто. Загинув 11 лютого від кулі ворожого снайпера. Залишилися батьки та молода дружина.
14 лютого о 9:30 під час переміщення на позиції неподалік селища Новолуганського на Донеччині внаслідок підриву п’яти мін ТМ-62, які були встановлені у шаховому порядку, загинуло троє бійців:
6. Олександр ВОЙТЕНКО – капітан 59-ї окремої мотопіхотної бригади. Народився 30 листопада 1974 року в Полтаві. Залишилися дружина та син.
7. В’ячеслав ОЛЕКСІЄНКО «Самурай» – проходив службу в 5-й батальйонній тактичній групі зі складу 81-ї окремої аеромобільної бригади, яка постійно перебувала на фронті. Народився 17 квітня 1987 року в Кременчуці на Полтавщині. Залишилися батьки і дружина.
8. Дмитро МИРОНЕНКО – старший стрілець 1-го взводу 1-ї роти 122-го окремого аеромобільного батальйону 81 оаембр. Народився 31 березня 1994 року в Харкові. Залишилися батьки.
9. Сергій ПЕТРАУСКАС «Ящур» – воїн 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців. Народився 18 грудня 1977 року в м. ІЧНЯ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ. Батько воїна – литовець, мама – українка з російського Ростова-на-Дону. Активний учасник Помаранчевої революції і Революції Гідності, оборонець Луганського аеропорту в 2014 році. Загинув 22 лютого від ворожого обстрілу з ручного протитанкового гранатомета неподалік від шахти «Бутівка», район Авдіївки. Поховали бійця у місті Ічня. Залишилися мати, дружина, дві доньки та син.
10. Дмитро САРДАК – військовослужбовець 59-ї окремої мотопіхотної бригади. Народився 11 червня 1986 року в Одесі. 23 лютого зазнав осколкового поранення. Його встигли доправити до лікарні, але всі зусилля медиків виявилися марними… Залишилися дружина (також військовослужбовиця), брат та сестра.
11. Сергій МОІСЕЄНКО – молодший сержант 1-го взводу 1-ї роти морської піхоти 1-го окремого батальйону морської піхоти 36-ї окремої бригади морської піхоти ВМС ЗСУ імені контрадмірала Михайла Білинського. Народився 17 грудня 1988 року у Херсоні», — розповіла про загиблих Героїв Тетяна МИРГОРОДСЬКА, волонтерка і громадська діячка, журналістка.
Панахиду відправили отець РОМАН – настоятель Кафедрального собору святої великомучениці Катерини, секретар Чернігівської єпархії ПЦУ (м. Чернігів) та ієромонах НЕСТОР – настоятель храму Вознесіння Господнього (м. Корюківка). Вони помолилися за кожного з загиблих воїнів, які в лютому цього року віддали своє життя за нашу країну, та всіх загиблих Героїв в боях за незалежність України.

«Це найвищий вияв любові Христової — віддати своє життя за кожного з нас, за Україну», — наголосив отець РОМАН.

«Ціна нашого мирного життя в лютому 2021-го: 11 загиблих, 25 поранених Захисників України. Війська російського агресора за офіційними даними здійснили 180 обстрілів під час «повної тиші». Отже, щодня були запеклі бої. Ситуація різко загострилася. Для порівняння: такої кількості загиблих українських воїнів не було з початку 2020-го. Тоді у січні віддали своє життя за нас 11 Героїв, а в березні — 12. Щодо поранених Захисників України: такого їх числа НЕ було після липня 2020-го!
Також на фронті в лютому 2021-го загинули ще щонайменше четверо військовослужбовців (унаслідок пожежі в бліндажі, від підриву), однак ці втрати офіційно не підтверджені як бойові.
Вклоняємося мужності та героїзму наших Захисників!
Вічна пам’ять загиблим Героям!
Успішного видужання пораненим бійцям!», — заявив Сергій БУТКО, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області, і подякував священикам.

На панахиді серед присутніх був Юрій КОЦЮБИНСЬКИЙ – учасник бойових дій в російсько-українській війні директор Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського.

Організатори: Український інститут національної пам'яті, Чернігівська єпархія ПЦУ, Кафедральний собор святої великомучениці Катерини ПЦУ, Козацька православна громада Храму святої великомучениці Катерини за сприяння Міністерства у справах ветеранів України.
Захід проведено відповідно вимог карантину та рекомендацій Чернігівської облдержадміністрації.
ВСІ БАЖАЮЧІ САМОСТІЙНО, З ДОТРИМАННЯМ ВИМОГ КАРАНТИНУ, МОЖУТЬ ВШАНУВАТИ ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЇВ, ЯКІ ЗАГИНУЛИ В БОЯХ ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ В РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКІЙ ВІЙНІ, У СОБОРІ ТА ІНШИХ ХРАМАХ ОБЛАСТІ.

Сергій ГОРОБЕЦЬ,
Український інститут національної пам’яті












Категорія: ПОДІЇ | Переглядів: 2106 | Теги: панахида, захисники України, Катерининська церква, Чернігів | Рейтинг: 5.0/1
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

Всього коментарів: 0
avatar