реклама партнерів:
Головна » 2022 » Травень » 22 » Захисники Чернігова: на рахунку Андрія – численні врятовані життя
14:36
Захисники Чернігова: на рахунку Андрія – численні врятовані життя
Захисники Чернігова: на рахунку Андрія – численні врятовані життя На рахунку Андрія – численні врятовані життя, а бажання відстояти свободу та Незалежність Батьківщини затьмарило його пацифічний характер. Почувши звістку про повномасштабне вторгнення ворожих військ до нашої країни, Андрій без сумніві та вагань самостійно прийшов до територіального центру комплектування Чернігівщини, аби долучитися до Захисників-добровольців, які зі зброєю в руках протягом усіх цих днів продовжують обороняти наш край від ворожих військ.
- Народився я у місті Рівне. Батьки у мене не військові, тато був викладачем в університеті, мати - робітником на оборонному заводі. В юнацькі роки я мав пацифічний характер, тож здобувши військову освіту на військовій кафедрі Рівненського державного технічного університету я принципово відмовився від спеціальності військового, - розповідає Андрій.
На Чернігівщину Захисник потрапив після закінчення університету, де опанував спеціальність інженера-землевпорядника. Тут він дослужився до начальника Борзнянського районного відділу земельних ресурсів. На цьому Андрій не зупинився, тож за час свого цивільного життя встиг побувати головою Борзнянської райдержадміністрації, заступником голови Борзнянської районної ради та заступником голови Височанської ОТГ. Андрій зізнається, що ще з 2014 року усвідомлював потребу у підготовці до великої війни, тож переступивши через свої юнацькі переконання він почав фізично та морально готуватися до військових дій.
- Я неодноразово проходив військові збори на Гончарівському навчальному полігоні у взводі розвідки територіальної оборони Чернігівської області. Був там на посаді командира відділення. Також їздив на Донбас з волонтерською метою, постійно цікавився ситуацією на сході та оборонною стратегією Чернігівщини. Боєць розповідає, що з огляду на геополітичну ситуацію навколо України передбачав вторгнення ворога, але був впевнений, що широкомасштабної війни все таки не трапиться.
- Коли в країні оголосили правовий режим воєнного стану, я першим ділом спланував те, як забезпечити захист своєї родини, все таки у мене є кохана дружина та троє дітей. Коли я переконався, що можу їх залишити, то не чекаючи повістки самостійно прибув до місцевого територіального центру комплектування. Рідні моє рішення одностайно підтримала - вони розуміли, що я не зможу вчинити інакше. Їх підтримка завжди надихала та надавала сил.
Досвід роботи у цивільному житті неодноразово допомагав Андрію у різних аспектах військового життя, адже у 2012 році окрім першої вищої освіти він отримав і другу - закінчив Чернігівський державний технологічний університет, отримавши звання магістра державного управління.
- Я 20 років був на керівних посадах, плюс в нагоді стали і знання картографії, геодезії та місцевості Чернігівщини. Але найбільший багаж військової майстерності я все ж таки здобув саме на військових зборах територіальної оборони.
Андрій згадує, що найскладнішим за всі ці дні була евакуація мирних мешканців Чернігівщини під постійними обстрілами. Після того, як ворог зруйнував мости Чернігова, Захисники організували переправу і рятували людей та їх домашніх тварин за допомогою плавзасобів через річку Десна.
- Найменшому з евакуйованих було 4, найстаршій – 99 років. Всього безпосередньо з Чернігова за моєї участі евакуювали близько 80 людей. Крім того, ми під постійними організовували доставку лікарських засобів та найнеобхідніших речей для тих мешканців, які опинилися в окупації. Нелегко було і під час проведення переговорів з ворогом – командиром танкового батальйону сил РФ. Але в результаті нам вдалося взяти в полон двох росіян та 4 танки, які тепер знаходяться на озброєнні у наших Збройних Сил України.
Сьогодні Андрій найбільше мріє про нашу перемогу та спокійне життя в мирній Україні. Хоча він запевняє, що планів на майбутнє не будує, але все ж таки зізнається, що після нашої перемоги обов’язково влаштує для себе та родини туристичну подорож Європою.
- Адже ми, українці – частина Європейської спільноти. І я пишаюсь своєю країною та народом!
А ми пишаємося нашими Захисниками, які мужньо захищають Чернігівщину та Україну від ворожої навали. Віримо у нашу перемогу та світле майбутнє у вільній та Незалежній Україні!
Слава нашим Захисникам!

Джерело: Чернігівський обласний ТЦК та СПКатегорія: СОЦІУМ | Переглядів: 956 | Теги: російсько-українська війна, захисники Чернігова, Андрій | Рейтинг: 5.0/1
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar