реклама партнерів:
Головна » 2016 » Серпень » 9 » Захисники старовини Чернігова обговорили питання про недопущення будівництва біля Єлецького монастиря
09:19
Захисники старовини Чернігова обговорили питання про недопущення будівництва біля Єлецького монастиря
Захисники старовини Чернігова обговорили питання про недопущення будівництва біля Єлецького монастиря 8 серпня 2016 року відбулася нарада активістів Громадського комітету захисту історико-культурного середовища Чернігова.
Розглянуто організаційне питання щодо структури новоствореної організації та її діяльності. Вирішено розробити положення про Громадський комітет.

Обговорено заходи щодо збереження Будинку Полторацьких.
На чергову сесію міськради (11 серпня) виноситься питання щодо «Про внесення змін до переліку об’єктів комунальної власності територіальної громади м. Чернігова, які підлягають приватизації у 2016 році». До переліку включена і будівля на проспекті Миру, 74. Вже кілька комісій запропонували виключити цей будинок із списку приватизації. Але, питання все-таки буде розглядатися на пленарному засіданні міськради.
Ця споруда збудована наприкінці ХІХ століття, має історичне значення. Тут мешкала родина лікарів Полторацьких.
У минулому будинок вирізнявся вишуканим різьбленням на карнизах та дверях, ґанок був оздоблений кованим металевим візерунком, з боку двору знаходилася веранда з різьбленими колонками.
Нині стара оселя (у комунальній власності) потребує термінових ремонтних робіт, у незадовільному стані дах та стіни будівлі.
Громадський комітет запропонував зняти це питання з розгляду порядку денного сесії, спільно із архітекторами та будівельниками провести обстеження технічного стану будинку та можливості проведення на ньому ремонтних робіт.

Одним з головних завдань Громадського комітету є зупинення будівництва біля Єлецького монастиря. Тож підтримано звернення мешканців міста (1150 підписів зібрано за кілька днів) щодо недопущення спорудження будинків біля Єлецького монастиря, на вул. Князя Чорного, 4-а. Вирішено направити відповідні листи Чернігівському міському голові В.А. Атрошенку та начальнику КП «Чернігівбудінвест» Чернігівської міської ради В.С. Горбатову.
Прийнято рішення закликати чернігівців взяти участь у засіданні містобудівної ради, де розглядатиметься історико-містобудівне обгрунтування щодо спорудження будинків на вул. Князя Чорного, 4-а (9 серпня о 16.00 у приміщенні міськради).

Запропоновано депутату міськради С.Воробйову виступити на сесії міськради (11 серпня) з інформацією про створення Громадського комітету, оголосити вище згадане звернення і закликати депутатів приєднуватися до новоствореної організації.

Як вже повідомлялося, 13 липня 2016 року, біля Єлецького монастиря відбулося підписання Меморандуму про створення Громадського комітету захисту історико-культурного середовища Чернігова. До його складу увійшли депутати міської та Новозаводської і Деснянської районних рад Чернігова, громадські активісти та представники низки громадських об’єднань.

Сергій Черняков, Громадський комітет захисту історико-культурного середовища Чернігова.Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 832 | Теги: старовина, Єлецький монастир, Чернігів | Рейтинг: 5.0/1
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar