реклама партнерів:
Головна » 2019 » Вересень » 10 » 10 вересня. Все глибше занурюємося в осінь
08:12
10 вересня. Все глибше занурюємося в осінь
10 вересня. Все глибше занурюємося в осінь З кожним днем все глибше занурюємося в осінь, яка, тим не менш, продовжує тішити нас теплом, а сьогодні в нас Собор преподобних отців Києво-Печерських, в Дальніх печерах (преподобного Феодосія), а також праведної Анни пророчиці, доньки Фануїлової, що зустріла Господа Ісуса Христа в Єрусалимському храмі.
Анну рано віддали заміж, але з чоловіком вони прожили лише 7 років — несподівана смерть коханого поклала край щасливому союзу. Вона могла б знову вийти заміж, але вирішила присвятити все подальше життя, а прожила вона 84 роки, — Богові, служачи йому “не відходячи від храму, постом і молитвою день і ніч”. Власне за цю відданість і праведність жінка удостоїлась честі бачити в Єрусалимському храмі Богонемовля Ісуса Христа. Ту далеку подію християни святкують і понині, а називається вона Стрітенням. Праведну Анну згадують також і 16 лютого, разом із Симеоном Богоприїмцем. Святій праведній Анні молилися про здоров’я всіх новонароджених.

О цій порі завершувалося збирання конопель і перевезення снопів до стаєнь. Селяни готувалися до зустрічі зими. Існувала й прикмета: «Якщо листя ще міцно тримається на деревах, то зима буде люта».

Іменинники нині Анна, Григорій, Федір, Веніамін, Захар, Тимофій, Володимир.

За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату"
Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 925 | Теги: церковний календар, прикмети | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar