реклама партнерів:
Головна » 2019 » Вересень » 11 » 11 вересня. Усікновення глави Пророка, Предтечі та Хрестителя Господня Іоанна
07:51
11 вересня. Усікновення глави Пророка, Предтечі та Хрестителя Господня Іоанна
11 вересня. Усікновення глави Пророка, Предтечі та Хрестителя Господня Іоанна Сьогодні Усікновення глави Пророка, Предтечі та Хрестителя Господня Іоанна або, як кажуть у народі – Усікновення, Всічення, Головосік, Головоріз.
Згідно з Новим Заповітом, цього дня було страчено Пророка і Хрестителя Господнього Іоанна – йому, на прохання пасербиці Ірода Саломеї, яка танцювала на дні народження вітчима, відтяли голову. Цей євангельський сюжет, сповнений трагізму, дикості, жаги і кровожерливості, протягом століть приваблював увагу багатьох митців: художників, письменників, музикантів. Можна згадати “Саломею” Оскара Уайльда з вишуканими малюнками Обрі Бердслі та повість Флобера “Іродіада” з ілюстраціями Гастона Бюсьєра. Один з останніх прикладів — минулорічна ре-прем’єра опери Ріхарда Штрауса "Саломея" на Зальцбурзькому фестивалі в постановці Ромео Кастеллуччі — надзвичайно інтелектуально-провокативна і видовищна.

У народі з Усікновенням пов’язаний ряд традицій. Зазвичай цього дня не працювали, особливо не сікли ножем чи сокирою будь-яку круглу городину, що нагадує голову, — капусту, буряк, картоплю. Їли лише пісні страви, а дехто взагалі говів. У давнину це був єдиний день року, коли українці остерігалися варити і їсти борщ — адже він своїм червоним кольором нагадував нашим пращурам про безневинно пролиту кров Іоанна Хрестителя. Також не бажано було стригтися, голитися, дивитися в люстерко. Народні травники збирали цього дня останнє зілля, переважно коріння. Його настоювали на горілці й використовували протягом року як одне з найбільш помічних ліків від багатьох хвороб.

Іменинники нині Івани.

За матеріалами УкрінформКатегорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 943 | Теги: Усікновення, прикмети, церковні свята | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar