реклама партнерів:
Головна » 2019 » Вересень » 18 » 18 вересня. Церква згадує пророка Захарію і праведну Єлисавету
10:22
18 вересня. Церква згадує пророка Захарію і праведну Єлисавету
18 вересня. Церква згадує пророка Захарію і праведну Єлисавету Цього дня згадуємо пророка Захарію і праведну Єлисавету, батьків святого пророка Іоанна Предтечі.
Багатолітній щасливий шлюб подружжя затьмарювала тільки відсутність дітей. Одного разу Захарії, який служив священником при храмі, явився архангел Гавриїл і сповістив про народження сина, майбутнього пророка Іоанна. Захарія засумнівався в цьому, адже і він, і його дружина мали пристойний вік, аби сподіватися на народження дитини. За подібний скептицизм архангел позбавив його мови – чоловік не розмовляв аж до дня народження сина. Під час побиття немовлят Іродом Єлизавета разом з Іоанном переховувались в одній із печер пустелі. Захарію ув’язнили й почали допитувати, де він переховує дружину і сина. Священик нічого не сказав, за що й був страчений. За переказами, Єлизавета померла через 40 днів після смерті чоловіка в пустелі, а малого Іоанна виховав ангел. Також за переказами, праведна Єлизавета була сестрою Анни – матері пресвятої Богородиці. А ще вона першою сказала своїй кузині Марії про народження Спасителя.

У давнину цей день був середнім терміном жовтіння горобинового листя. Тому за ним прогнозували, якою буде зима. Рано пожовтіло листя на горобині – рання осінь і рання та холодна зима. А ще вважалося, що народжені на Захарію та Єлизавету, як хлопчики, так і дівчатка, мають дуже потужну енергетику – їм жодна нечиста сила не страшна.

З іменинами вітайте Афанасія, Захара, Єлизавету, Гліба, Раїсу, Максима, Олександра.

За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату"
Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 539 | Теги: церковні свята, прикмети | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar