реклама партнерів:
Головна » 2019 » Вересень » 20 » 20 вересня. Мученика Созонта, цього дня українці впорядковували дім та обійстя, готувалися до зими
08:22
20 вересня. Мученика Созонта, цього дня українці впорядковували дім та обійстя, готувалися до зими
20 вересня. Мученика Созонта, цього дня українці впорядковували дім та обійстя, готувалися до зими “...Добре бути молодим / у теплі дні збирання винограду”, - писав незабутній Максим Тадейович Рильський.
Дні, можливо, не такі вже й теплі, як того хотілося б, — в Карпатах перший сніг пав, але виноград вже збирають... А в нас сьогодні мученика Созонта. На Созонта українці впорядковували дім та обійстя, готуючи їх до зими. До того ж, готувалися і до завтрашнього великого свята – другої Пречистої. У давнину це був останній день, коли можна було збирати чарзілля – лікарські трави і коріння, а також калину. Від другої Пречистої воно остаточно втрачало свої лікувальні властивості. Вважалося, що зібрані між першою і другою Пречистими приворотні трави мали особливу властивість привертати-відвертати чоловіка до жінки і навпаки.

У давнину казали: “Вересневий час — сім погод у нас”, “Вересень студений, але ситий”, “Як вересніє, то й дощик сіє”, а також стверджували, що “Осінь на строкатому коні їздить”.

Іменинники сьогодні Іван, Олександр, Андрій, Макар, Михайло, Євген, Стефан.

За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату"
Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 155 | Теги: прикмети, церковні свята | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar