реклама партнерів:
Головна » 2015 » Вересень » 27 » 27 вересня – Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього
07:00
27 вересня – Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього
27 вересня – Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього 27 вересня святкують Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього, а попросту - Воздвиження. Це свято пов'язане з біблійною легендою про те, як із трьох знайдених хрестів визначали, на якому з них був розіп'ятий Ісус Христос.
Знайдені хрести по черзі прикладали до щойно померлих. І от після одного прикладання небіжчик воскрес. Так і був знайдений хрест, на якому колись розіп'яли Христа.
Із Воздвиженням пов'язано багато і християнських, і народних прикмет. Народні прикмети пов'язані переважно з тим, що свято Воздвиження знаменує початок похолодання.

Християнські прикмети на Воздвиження
На Воздвиження треба поститися, щоб життя було вдалим. За християнськими канонами, Воздвиження - велике свято. Саме тому цього дня треба поститися й не можна нічого робити.
На Воздвиження не можна починати важливих справ, бо все піде прахом. Треба поститися, відстояти святкову службу, а потім можна продовжити день удома за молитвою. А після служби варто очистити дім від нечисті. Для цього необхідно окропити святою водою кожен куток, читаючи молитви.
Тільки на Воздвиження в новому храмі ставлять дзвони і хрести на маківці. Очевидно, це пов'язано з християнською легендою виникнення свята Воздвиження.

Народні прикмети про Воздвиження
На Воздвиження останні птахи вирушають у далекі краї, а змії - залазять у нори на зимівлю. Насправді, на Воздвиження відлітають ті перелітні птахи, які ще не відлетіли.
Наші бабусі вірили, що та людина, яка побачить останній відліт птахів цього дня, може загадати бажання, й воно обов'язково збудеться. Тож якщо побачиш сьогодні зграю відлітаючих птахів, швидше загадуй бажання.
На Воздвиження осінь до зими швидше рухається, закінчується бабине літо й починаються осінні холоди. Цього дня тримай двері на замку, щоб змії в хату не потрапили, адже змії починають ховатися по норах на зимівлю. І змія може випадково заповзти в будинок.
Воздвиження - це останній день, коли перед зимою змії виповзають зі своїх нір і гріються на сонці. За народною легендою, змія, яка вкусить людину на Воздвиження, до нори не доповзе - їй сил не вистачить.
Хоча в ліс по гриби і ягоди на Воздвиження ходити не можна, можна потрапити у зміїну яму й залишитися там на всю зиму.Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 647 | Теги: Народні прикмети, Воздвиження | Рейтинг: 0.0/0

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar