реклама партнерів:
Головна » 2019 » Вересень » 9 » 9 вересня. Пимена Великого – дивовижного святого...
07:58
9 вересня. Пимена Великого – дивовижного святого...
9 вересня. Пимена Великого – дивовижного святого... Нині Пимена Великого – дивовижного святого, який жив у ІV – V століттях в єгипетській пустелі.
Він не ходив по воді, не проходив крізь стіни і не воскрешав мертвих, тобто, ніяких вражаючих див не творив. Але його життя і думки з приводу конкретних речей – вражають простотою і мудрістю. Приміром святий казав, що Бог не відповідає злобою на нашу людську злобу, Йому не треба виписувати нам «штрафи». Йому передусім потрібне наше довірливе і люб’яче серце.

На Пимена рвали горобину. Декілька пучків стромляли під стріху, частину сушили, частину залишали на дереві, аби було що пташкам у зимові морози поклювати. Ця рослина в Україні була досить поширеною, хоча конкуренції калині та вербі вона й не складала. Горобина має північне походження, вона більш зимостійка. Натомість надзвичайно популярною є горобина у Північній Європі, особливо в Ірландії та Англії. А в нас примічали: «Щедрий урожай горобини – до мокрої осені і суворої та сніжної зими», «В лісі багато горобини – осінь дощова».

Іменинники сьогодні Михайло, Анфіса, Стефан, Іван, Дмитро.

За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату"
Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 789 | Теги: церковні свята, прикмети | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar