реклама партнерів:
Головна » 2015 » Вересень » 30 » Чернігів подивився одну з найвидатніших вистав Латвії
17:35
Чернігів подивився одну з найвидатніших вистав Латвії
Чернігів подивився одну з найвидатніших вистав Латвії З нагоди 150-чя з Дня народження латвійського драматурга та поета Яніса Райніса під патронатом Почесного Консула Латвійської Республіки в м. Чернігові Олени Вишнякової у вересні відбулася його найвідоміша вистава «Вій, вітерець!»
У Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. Тараса Шевченка мешканці та гості Чернігова мали змогу відчути магію творіння відомого та шанованого латвійського поета, драматурга та політичного діяча. Для латвійців Яніса Райніса творчість є уособленням самобутності та унікальності латвійського народу. З метою показати виставу мешканцям Чернігова на запрошення пані Вишнякової до міста з єдиним виступом приїхала акторська трупа Львівського національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької.

«Вій, вітерець!» - це історія, де кожний крок героїв – крок кохання. Кожний глядач у цій постановці з.д.м. України Вадима Сікорського побачить щось своє, рідне та знайоме. Адже рішення вистави виходить далеко за межі побутового реалізму і переносить нас у символічний світ образів та почуттів. Пісня «Вій, вітерець!» та усе музичне оформлення створювали атмосферу вільного лету.

На виставу також завітали шановані гості з Латвійської Республіки, діячі культури, освітяни, і, безумовно, організатор заходу Почесний Консул Латвійської Республіки Олена Вишнякова.

«Одним із завдань Почесного консула є відкриття культури держави, яку він презентує. Працюючи з країною, ти маєш поважати її культурну спадщину та знайомити з нею, адже ми так мало знаємо про дружній латвійський народ, його звичаї, традиції, його творчість та здобутки на ниві мистецтва, літератури тощо.

Говорячи про культуру Латвії на думку, перш за все, спадає Яніс Райніс. Це велике щастя та вдача, що Національний театр ім. М. Заньковецької зі Львова обрав для постановки саме його п'єсу "Вій, вітерець!" Пісня, яка наскрізною ниткою лунає у виставі, вважається другим гімном Латвії.

Вистава «Вій вітерець!» - неймовірний подарунок від Заньківчан для усіх нас. Це лише перший масштабний крок у знайомстві з культурою Латвії", - зазначила Почесний Консул Латвійської Республіки в м. Чернігів Олена Вишнякова.Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 1018 | Теги: Театр, Латвія, вистава | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar