реклама партнерів:
Головна » 2015 » Вересень » 13 » «Чернігів стародавній» пропонує долучитися до видання книги про Катерининську церкву
09:55
«Чернігів стародавній» пропонує долучитися до видання книги про Катерининську церкву
«Чернігів стародавній» пропонує долучитися до видання книги про Катерининську церкву Величний храм споруджений на честь героїзму козаків Чернігівського полку, проявленого під час штурму турецької фортеці Азов у 1696 році під командуванням чернігівського полковника, наказного гетьмана Якова Лизогуба. Церква освячена в 1715 р. чернігівським архієпископом Антонієм Стаховським на честь святої Катерини.
Катерининська церква неодноразово руйнувалась, але значних перебудов не зазнала. Це найвизначніша в Україні пам’ятка стилю українського (козацького) відродження ХVІІ—ХVІІІ ст., що збереглася в автентичному вигляді, справила вирішальний вплив на розвиток української церковної архітектури ХVІІІ ст. й досі відіграє роль містобудівної домінанти історичного середмістя Чернігова.
Катерининська церква є об’єктом культурної спадщини національного значення, занесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, перебуває на балансі Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».
У 2006 році вона передана у безоплатне користування Козацькій православній громаді храму Св. Вмч. Катерини м. Чернігова УПЦ Київського патріархату.
Парафіяни церкви активно підтримали Євромайдан 2013 року, Революцію Гідності 2014 року та волонтерський рух з допомоги відродження української армії. За українськими традиціями та старовинним козацьким звичаєм у кафедральному соборі св. вмч. Катерини відспівують воїнів-земляків, які загинули в ході проведення АТО за незалежність та цілісність України.

Цього року увесь Чернігово-Сіверський край відзначатиме 300-річчя освячення Катерининської церкви.
До цієї визначної дати Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» планує провести низку заходів, а також видати науково-популярну, ілюстровану книгу про Катерининську церкву.
Тож, звертаємося до керівників підприємств, народних депутатів, меценатів, відомих в Україні та на Чернігівщині особистостей, до всіх, хто шанує історію та мистецтво і не байдужий до відродження славного минулого Чернігіво-Сіверського краю, з проханням підтримати видання книги про унікальну архітектурну пам’ятку міста Чернігова, перерахувавши кошти на відповідний рахунок.

Наші адреса та реквізити: Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», вул. Преображенська, 1, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 02498151, банк ГУДКСУ в Чернігівській області, м. Чернігів, МФО 853592, р/р 31254301113411.
У призначенні платежу необхідно зазначити: благодійна допомога на видання книги про Катерининську церкву.
Інформація про особу, за сприяння якої вийде книга, буде розміщена в цьому виданні.

Джерело: «Чернігів стародавній».Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 2513 | Теги: Катерининська церква, наука, Чернігів | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
omForm">
avatar