реклама партнерів:
Головна » 2020 » Січень » 24 » Чотири мільйони – для «шахтарів» Смолина
19:32
Чотири мільйони – для «шахтарів» Смолина
Чотири мільйони – для «шахтарів» Смолина Уперше за багато років «Смолинський торфозавод» філії державного підприємства «Чернігівторф» закінчив рік із прибутком і без боргів по зарплаті.

Чотири мільйони гривень – саме стільки виплатив своїм працівникам завод у 2019-му році. Початок року ознаменувався для держпідприємства стабільністю у його роботі, але сумними перспективами бути виставленим на приватизацію.

За словами директора держпідприємства Валентини Огієнко, у 2019-му році завод виготовив 10 тисяч 318,7 тонн торфобрикету. Цей вид продукції залишається основним у дохідній частині бюджету виробника.

Є попит і на пиловидний торф. У минулому році на заводі виготовили та реалізували понад тисячу тонн «сушонки».

Останні три роки підприємство демонструє стабільні показники реалізації власної продукції. Так, практично на рівні з 2018-тим роком залишається і реалізація торфу для компостів – 3,7 тисяч тонн (у 2018-му році цей показник був дещо меншим – 3,1 тисячі тонн). А от видобуток і реалізація рослинного торфу зросла у 5 разів – з 2,4 до 11 тисяч тонн. Саме рослинний торф і торф для компостів дозволяють підприємству стабільно працювати у міжсезоння, коли попит на паливні види продукції практично відсутній.

Уперше за багато років завод закінчує рік із прибутком, а головне – без заборгованості по зарплаті. 4 мільйони гривень – саме стільки держпідприємство заплатило власним працівникам за їх роботу у 2019-му році.

«Попит на продукцію підприємства є, але нам доводиться працювати на зношеному обладнанні, якому вже понад 30 років. Якби держава повернулась обличчям, інвестувала в рентабельне підприємство і ліквідувала штучно створені борги попередників, торфозавод отримав би нове дихання, люди роботу, а держава – прибуток», — говорить директор торфозаводу Валентина Огієнко.

Працівники і керівництво Смолинського торфозаводу не приховують свого невдоволення намірами Уряду виставити підприємство на аукціон. Такі плани, принаймні, вже обговорюються.

Джерело: Суспільний кореспондент

Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 525 | Теги: зарплати, Чернігівщина, Смолин, ТОРФ | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar