реклама партнерів:
Головна » 2015 » Вересень » 1 » Глава Уряду про підвищення соціальних стандартів для громадян з 1 вересня 2015 року
07:53
Глава Уряду про підвищення соціальних стандартів для громадян з 1 вересня 2015 року
Глава Уряду про підвищення соціальних стандартів для громадян з 1 вересня 2015 року Прем’єр–міністр України Арсеній Яценюк у щотижневому інтерв’ю 30.08.2015 повідомив, що Урядом підготовлено законопроект про збільшення соціальних стандартів для майже 12 мільйонів українських громадян. Також Мінсоцполітики та головам ОДА разом із правоохоронними органами доручено невідкладно скликати комісії щодо погашення заборгованості з заробітної плати.

Прем’єр-міністр повідомив, що до Парламенту вноситься законопроект, який передбачає збільшення соціальних стандартів для близько 3 мільйонів працівників бюджетної сфери. Зокрема, вчитель без категорії отримає додатково 470 гривень, вчитель вищої категорії – 605 гривень, медсестра – 304 гривні, працівники соціальної сфери додатково отримають також 304 гривні, а працівники культури, наприклад, бібліотекар, – 348 гривень.

Студенти отримають підвищення стипендій. Так студенти вищих навчальних закладів І і ІІ категорії будуть додатково отримувати 112 гривень. Студенти, які навчаються в навчальних закладах ІІІ–IV категорії, – 95 гривень.

Одинокі матері після підвищення в цілому будуть отримувати від 350 до 727 гривень.

Підвищені пенсії отримають 7,5 мільйонів українських пенсіонерів – мінімальна пенсія буде становити 1074 гривні.

Люди с особливими потребами додатково отримають від 100 до 200 гривень.

Мінімальна заробітна плата, яка сьогодні в країна становить 1218 гривень, с 1 вересня цього року становитиме 1378 гривень.

Одночасно Арсеній Яценюк назвав неприпустимою заборгованість із заробітної платні: «Це є неприпустимо, коли людина працює, а їй не віддають нею чесно зароблені гроші».

Глава Уряду повідомив, що доручив Міністерству соціальної політики разом із керівниками обласних державних адміністрацій та правоохоронними органами невідкладно скликати комісії щодо погашення заборгованості з заробітної платні «і зробити все для того, щоб людина, яка працює, отримала свою заробітню платню у повному обсязі».

«Те підприємство, яке ухиляється від виплати заробітної платні, повинно понести як адміністративну, так і кримінальну відповідальність», - наголосив Арсеній Яценюк.

«Ми розраховуємо на те, що українські профспілки стануть на бік працівників і допоможуть Уряду стягнути заборгованість по заробітній платні і підтримають нашу позицію щодо збільшення мінімальної заробітної платні, соціальних стандартів і пенсій», - підкреслив він.

Арсеній Яценюк також наголосив, що на порядку денному Уряду стоїть «в цілому реформування системи оплати праці»: «У ній не вистачає справедливості. Тому Уряд разом із Президентом і парламентською коаліцією буде працювати над новою реформованою системою оплати праці для всіх українців».

Підготувала Ольга Савченко,
редактор-експерт «МЦФЕР: Кадри»
Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 1066 | Теги: стипендії, зарплата, пенсії | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar