реклама партнерів:
Головна » 2015 » Вересень » 7 » Латвія допомагає фронту та переселенцям на Чернігівщині
13:30
Латвія допомагає фронту та переселенцям на Чернігівщині
Латвія допомагає фронту та переселенцям на Чернігівщині Військовий конфлікт у східній Україні триває вже більше року. Сотні тисяч біженців, зруйновані будинки, фізичні та психологічні травми ... Безумовно, ці події не можуть залишити байдужими світову спільноту. Навіть країни, які оголосили нейтралітет до військового-політичному конфлікту, (наприклад, Ізраїль) надають гуманітарну та медичну допомогу українському народові. Країни ЄС оголосили економічні санкції проти Російської Федерації і всіляко сприяють урегулюванню існуючого конфлікту.

З моменту проголошення незалежності Латвія і Україна завжди підтримували дружні відносини. Обидві країни - колишні республіки СРСР, які пережили безліч бід комуністичного режиму. Голод, окупація, репресії та переселення - ці моторошні сторінки увійшли в історію і латвійського і українського народів.

Сьогодні Латвійська Республіка допомагає і підтримує народ України. Латвія приймає на лікування та реабілітацію українських дітей із зони військового конфлікту, передає одяг і медикаменти, пропонує свої лікарні і санаторії для лікування поранених і переселенців.

Значна частина програм реалізується за активного сприяння депутата Сейму Латвії, Голови депутатської групи з міжпарламентських зв'язків з Україною Айнарса Межуліса та Почесного Консула Латвійської Республіки в Україні з резиденцією в Чернігові Олени Вишнякової.

Спільно з фондом Saules Kalns пані Вишнякова і пан Межуліс організували доставку гуманітарної допомоги з Латвії. До України привезено більше 10 тон вантажу: чоловічий одяг та взуття, жіночі та дитячі речі. Допомога призначається бійцям АТО Луганської області, а також воїнам, які зараз перебувають на лікуванні та реабілітації. Частина вантажу також буде розподілена серед сімей, які, незважаючи на військові дії, і досі мешкають в Луганській області – цивільне населення; частина дитячих речей буде спрямована на допомогу дитячому будинку м. Чернігова. Ряд посилок призначений сім'ям убитих і поранених в зоні військових дій.

Також гуманітарний вантаж призначається для сімей-переселенців, які тікали від війни в Чернігів і Чернігівську область.

«Часто переселенці позбавлені найнеобхіднішого. Люди тікали від війни, буквально, в чому були. Війна зруйнувала будинки, забрала близьких і рідних людей, покалічила життя, здоров'я, психіку. Також є значна частина людей, яким просто нікуди бігти. Вони продовжують виживати в зоні військових дій в нелюдських умовах, часто не маючи навіть продуктів харчування. Допомагати цим людям у міру сил і можливостей - завдання кожної небайдужої людини. Український народ показав усьому світу справжнє диво згуртованості нації, організувавши волонтерські служби і фактично «з нуля» одягнув, взув і забезпечив власну армію. Але сили волонтерів не безкінечні, крім того, фінансове становище українців дуже погіршилося за останній рік. Я розумію, що привезена нами допомога, - це крапля в морі, проте, якщо це полегшить життя хоча б кільком сім'ям біженців, значить, ми не даремно робимо свою справу. Ми будемо продовжувати подібні гуманітарні програми до тих пір, поки в цьому є необхідність» - запевнила Почесний Консул Латвії в Чернігові Олена Вишнякова.

Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 1045 | Теги: Латвія, Чернігів, допомога | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
omForm">
avatar