реклама партнерів:
Головна » 2015 » Вересень » 25 » Михайло Чалий з Новгород-Сіверського, біограф Тараса Шевченка
19:03
Михайло Чалий з Новгород-Сіверського, біограф Тараса Шевченка
Михайло Чалий з Новгород-Сіверського, біограф Тараса Шевченка 24 вересня 1816 р. народився Михайло Чалий, педагог, біограф Тараса Шевченка та автор спогадів про Костянтина Ушинського. Родом з Новгород-Сіверського.
У 1882 році видав книгу «Жизнь и произведения Тараса Шевченко», яка майже півстоліття вважалася найповнішим життєписом поета. Чалий познайомився з Шевченком у Києві, у спільного товариша Івана Стешенка. «Друзів я застав за сніданком, який зважаючи на Успенський піст був доволі скудним…у руках обох приятелів було по половині солоного платаного судака, яким вони ласували без допомоги ножа», – пише Чалий. Це сталося після його приїзду до Києва у 1858-му. Відтоді Шевченко називав Чалого «мій великий київський друг».

Він був інспектором 2-ї київської чоловічої гімназії. Працював директором гімназії у Білій Церкві. Деякий час викладав у Ніжинському ліцеї князя Безбородька. Створював недільні школи. Входив до редколегії «Киевской старины».

Помер 1907-го.

Наталя Слобожаніна, Український інститут національної пам’ятіКатегорія: СОЦІУМ | Переглядів: 1056 | Теги: Чернігівщина, Тарас Шевченко, Михайло Чалий | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar